PIŁKA NOŻNA. Inauguracja na Przecznej w deszczu

18 marca 2017 Autor: PNG

Dziś pierwszy mecz o ligowe punkty w 2017 roku rozegrali oświęcimscy solarze. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego podejmowali mającą drugoligowe aspiracje krakowską Garbarnię. Atrakcyjnie zapowiadające się widowisko popsuła niestety pogoda. Spotkanie rozgrywane było przy padającym deszczu...

Solarze zremisowali z Garbarnią 1:1. Fot. (png)

Solarze zremisowali z Garbarnią 1:1. Fot. (png)

W pierwszej odsłonie bardzo bliski pokonania znanego z ekstraklasowych występów w barwach Cracovii - Marcina Cabaja był Paweł Cygnar. Nie doszedł jednak do piłki po dograniu wzdłuż bramki Krzysztofa Hałgasa. Szkoda, bo okazja była wyśmienita. Garbarnia też miała swoje sytuacje bramkowe, ale "setki" nie stworzyła.
Znakomicie dla Soły mogła rozpocząć się druga odsłona. Przemysław Knapik miał przed sobą już tylko bramkarza gości, ale trafił w interweniującego instynktownie Cabaja. Garbarnia objęła prowadzenie na 20 minut przed końcem. Po uderzeniu Michała Góreckiego z ostrego kąta futbolówka odbiła się jeszcze od golkipera solarzy i wylądowała w siatce. 
Oświęcimianie wyrównali po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Dawida Dynarka z rzutu wolnego, piłkę do siatki głową posłał doświadczony Marcin Drzymont. Więcej goli nie było i podobnie jak przed tygodniem w Daleszycach, Soła zremisowała mecz 1:1. - Szanujemy ten punkt - podkreśla Sebastian Stemplewski, trener gospodarzy. - Garbarnia strzeliła gola i byliśmy w trudnym położeniu. Chwała naszej drużynie, że się nie poddała i szybko doprowadziła do remisu - powiedział trener Soły.
W innych sobotnich meczach III ligi:
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Avia Świdnik 1:0
JKS 1909 Jarosław - Motor Lublin 1:2
Resovia Rzeszów - Wierna Małogoszcz 1:0
Karpaty Krosno - Podhale Nowy Targ 1:0
SOŁA Oświęcim - GARBARNIA Kraków 1:1 (0:0) 
Bramki: 0:1 Górecki 70, 1:1 Drzymont 75. Sędziował: Kamil Adamski (Kielce). Żółte kartki: Jamróz, Janik - Kostrubała, Ogar, Kujawa, Pietras. Widzów: 150.
SOŁA: Gargasz - Jamróz, Kasolik, Drzymont, Szewczyk - Gleń (70. Wawoczny), Dynarek, Janik, Hałgas (88. Turczyński) - Knapik (60. Czapla), Cygnar. Trener: Sebastian Stemplewski.
GARBARNIA: Cabaj - Kujawa, Piszczek (85. Pawłowicz), Kalemba, Mistrzyk - Masiuda, Liput, Kostrubała (61. Pietras), Kiebzak (25. Gaudyn) - Siedlarz, Ogar (42. Górecki). Trener: Tomasz Hajdo.

W pierwszej odsłonie bardzo bliski pokonania znanego z ekstraklasowych występów w barwach Cracovii - Marcina Cabaja był Paweł Cygnar. Nie doszedł jednak do piłki po dograniu wzdłuż bramki Krzysztofa Hałgasa. Szkoda, bo okazja była wyśmienita. Garbarnia też miała swoje sytuacje bramkowe, ale "setki" nie stworzyła.

Znakomicie dla Soły mogła rozpocząć się druga odsłona. Przemysław Knapik miał przed sobą już tylko bramkarza gości, ale trafił w interweniującego instynktownie Cabaja. Garbarnia objęła prowadzenie na 20 minut przed końcem. Po uderzeniu Michała Góreckiego z ostrego kąta futbolówka odbiła się jeszcze od golkipera solarzy i wylądowała w siatce. 

Oświęcimianie wyrównali po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Dawida Dynarka z rzutu wolnego, piłkę do siatki głową posłał doświadczony Marcin Drzymont. Więcej goli nie było i podobnie jak przed tygodniem w Daleszycach, Soła zremisowała mecz 1:1. - Szanujemy ten punkt - podkreśla Sebastian Stemplewski, trener gospodarzy. - Garbarnia strzeliła gola i byliśmy w trudnym położeniu. Chwała naszej drużynie, że się nie poddała i szybko doprowadziła do remisu - powiedział trener Soły.

W innych sobotnich meczach III ligi:
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Avia Świdnik 1:0
JKS 1909 Jarosław - Motor Lublin 1:2
Resovia Rzeszów - Wierna Małogoszcz 1:0
Karpaty Krosno - Podhale Nowy Targ 1:0

SOŁA Oświęcim - GARBARNIA Kraków 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Górecki 70, 1:1 Drzymont 75. Sędziował: Kamil Adamski (Kielce). Żółte kartki: Jamróz, Janik - Kostrubała, Ogar, Kujawa, Pietras. Widzów: 150.
SOŁA: Gargasz - Jamróz, Kasolik, Drzymont, Szewczyk - Gleń (70. Wawoczny), Dynarek, Janik, Hałgas (88. Turczyński) - Knapik (60. Czapla), Cygnar. Trener: Sebastian Stemplewski.
GARBARNIA: Cabaj - Kujawa, Piszczek (85. Pawłowicz), Kalemba, Mistrzyk - Masiuda, Liput, Kostrubała (61. Pietras), Kiebzak (25. Gaudyn) - Siedlarz, Ogar (42. Górecki). Trener: Tomasz Hajdo.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy