PIŁKA NOŻNA. Jednostronne derby, czyli Unia gromi w Andrychowie!

12 września 2017 Autor: png
Unia awansowała na szóste miejsce w tabeli IV ligi, a kolejnym rywalem oświęcimian będzie TS Węgrzce. Fot. Szymon Chabior

Unia awansowała na szóste miejsce w tabeli IV ligi, a kolejnym rywalem oświęcimian będzie TS Węgrzce. Fot. Szymon Chabior

Czwartoligowy szlagier w Andrychowie między Beskidem i Unią zapowiadał się wyjątkowo ciekawie. Spodziewano się wyrównanej potyczki w której walka będzie trwała na całej długości i szerokości boiska. Tymczasem kibice oglądali jednostronny pojedynek. Biało-niebiescy wręcz zdeklasowali Beskid na ich terenie, wygrywając aż 6:1!

Oświęcimianie potrzebowali zaledwie 5 minut, aby objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwięćej sprytu w polu karnym wykazał Szymon Grzywa. Na 0:2 podwyższył Patryk Lichota, skutecznie poprawiając uderzenie byłego reprezentanta Polski - Macieja Iwańskiego.

W 15 minucie Beskid "przyjął" kolejny cios. Trzeciego gola strzelił Bartosz Praciak i andrychowianie w tym momencie zostali po prostu "rzuceni na kolana". Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą zmienił wynik na 1:4, bo wcześniej gospodarze za sprawą Grzegorza Talagi odczarowali biało-niebieską bramkę.

Po zmianie stron Unia "dobiła" rywala". Najpierw Arkadiusz Ryś ładnie przymierzył po ziemi, a na 20 minut przed końcem w polu karnym faulowany przez Kamila Młynarczyka był Przemysław Dudzic. Popularny "Bolo" nie miał problemów z wykorzystaniem "jedenastki" i pogrom stał się faktem.

BESKID Andrychów - UNIA Oświęcim 1:6 (1:4)
Bramki: 0:1 Grzywa 5, 0:2 Lichota 11, 0:3 Praciak 15, 1:3 Talaga 30, 1:4 Praciak 40, 1:5 Ryś 65, 1:6 Dudzic 70 (karny). Sędziował Jonasz Kita z Libiąża. Żółte kartki: Węglarz - Kaleta, Wilczak. Widzów: 400.
BESKID: Soldak - Młynarczyk, Dybał (75. Stuglik), Łożniak, Talaga - Adamus, Koim, Węglarz (85. Zemła), Kasiński - Stróżak, Moskała (70. Śliwa). Trener: Jakub Adamus.
UNIA: Bajdziak - Grzywa, Skrzypiec, Pluta (79. Balon), Pietraszko - Iwański, Rzeszutko (71. Ryszka), Ryś, Kaleta (65. Wilczak) - Lichota (62. Dudzic), Praciak (79. Jończyk). Trener: Jacek Dobrowolski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
KSU!, 12.09.2017 20:31
Unia