PIŁKA NOŻNA. Jesienna zaliczka Sygnału

28 grudnia 2018 Autor: png
Włosienicki Sygnał jest na najlepszej drodze do wygrania rozgrywek oświęcimskiej klasy B i upragnionego awansu. Fot. Szymon Chabior

Włosienicki Sygnał jest na najlepszej drodze do wygrania rozgrywek oświęcimskiej klasy B i upragnionego awansu. Fot. Szymon Chabior

Kto wygra rozgrywki w najniższej z lig? Kto otworzy szampany? Komu na koniec sezonu przyjdzie fetować awans do oświęcimskiej klasy A? Na te pytania odpowiedź poznamy dopiero późną wiosną. Póki co, w najkorzystniejszej sytuacji są włosieniczanie. Na półmetku rozgrywek Sygnał otwiera tabelę z trzema punktami przewagi nad Skawą Podolsze.

Zespół z Włosienicy jako jedyny w pierwszej rundzie zachował miano niepokonanego. Wygrał sześć spotkań, a trzy kończyły się remisami. W jedenastu meczach bramkarz Sygnału skapitulował tylko pięciokrotnie. To cyfry pokazują wyraźnie, że najlepszy zespół pierwszej rundy jest też zdecydowanie najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa i awansu.

Lidera stara się gonić Skawa. Podolszanie maja o trzy punkty mniej. Ich jesienny dorobek to pięć zwycięstw, trzy remisy i jedna porażka z najgroźniejszym rywalem, czyli we Włosienicy z Sygnałem 2:0. Na wiosnę to jednak wiceliderzy zagrają na swoim terenie i kto wie, czy właśnie to starcie nie będzie rozstrzygające.

Udaną jesień zaliczyła reaktywowana po roku Zaborzanka. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie zbyt dużo remisów. Podopieczni Rafała Przybyły aż pięciokrotnie dzielili się punktami. Trzy razy wygrywali i tylko raz musieli uznać wyższość rywali. W efekcie po pierwszej rundzie zespół z Zaborza traci siedem "oczek" do prowadzącego lidera z Włosienicy.

Wszystko wskazuje na to, że ten właśnie tercet rozstrzygnie między sobą losy awansu do klasy A. Jesienne straty pozostałych ekip są już spore. Czwarte miejsce zajmują Głębowice, a piąta jest Korona Harmęże. Obie te ekipy maja osiem punktów mniej od Sygnału. W najtrudniejszym położeniu znalazła się Poręba Wielka i Palczowice. Te zespoły jesienią uzbierały odpowiednio sześć i pięć punktów.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
On, 28.12.2018 17:02
Korona jak nie w tym roku to następnym na pewno
arbiter, 28.12.2018 15:22
Sygnał na czele ale organizacyjnie pod koniec stawki w kl. B. Wulga
i i chamscy " kibice " , podobnie zachowujący się działacze w tym porzadkowi z zarzadu . W budynku klubowym niechlujnie i brudno . Alkohol sprzedawany w okienku budynku klubowego podczas meczu a przecież dodacja na klub także z funduszu przeciwdziałania patologiom .