PIŁKA NOŻNA. Jest decyzja! Nie gramy...

08 maja 2020 Autor: png
Runda wiosenna w czwartej lidze oraz klasach niższych została w tym sezonie odwołana. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa. Fot. (png)

Runda wiosenna w czwartej lidze oraz klasach niższych została w tym sezonie odwołana. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa. Fot. (png)

Stało się to, co stać się po prostu musiało. Po spotkaniu z przedstawicielami futbolowych podokręgów w całym kraju, Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20. Dotyczy to czwartej i wszystkich niższych lig, a także rozgrywek młodzieżowych. To ostateczna decyzja od której nie ma już odwołania.

Tego, że sezon 2019/20 w niższych ligach zostanie przerwany można się było spodziewać. Kibice zastanawiali się jak będzie wyglądała kwesta spadków oraz awansów. Czy rozgrywki będą anulowane, czy też tabele zachowają swoją ważność. Na wszystkie te pytania znamy już odpowiedź.

Tak więc, tabele czwartej, piątej ligi oraz klas A, B i C uważa się za ostateczne sezonu 2019/20 po ostatniej rozegranej kolejce. Uwzględnione zostają awanse, czyli zespoły zajmujące teraz premiowane miejsca awansują o klasę wyżej. "Wygrani" są z kolei potencjalni spadkowicze. Zespoły zajmujące spadkowe miejsca unikną degradacji i zostaną na nowy sezon w swoich ligach. Nie ma spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Wiadomo, że ekstraklasa ma wznowić rozgrywki 29 maja. Dwa dni wcześniej mają się odbyć dwa ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski (Miedź Legnica-Legia, Stal Mielec-Lech). Sezon w pierwszej i drugiej lidze ma zostać reaktywowany 30 maja.

Decyzja w sprawie ligi trzeciej zostanie podjęta 12 maja. To samo tyczy rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 08.05.2020 10:36
Ciekawe jak zachowa się teraz PPN. Szczerze mówiąc w sytuacji braku spadkowiczów, do A-klasy powinno się dopuścić trzy najlepsze drużyny B-klasy a może i nawet połączyć A i B klasę. W KO też ciekawie, wchodzi Hejnał, Zgoda Byczyna i Sokół Przytkowice a może jeszcze ktoś w miejsce Arki Babice. Sosnowianka dalej na farcie, w tamtym sezonie utrzymanie z 11pkt. w tym z 1pkt. :) Czwarta liga, przy założeniu awansu Cracovii, będzie liczyć 21 zespołów. Wchodzą Chełmek, Śledziejowice, Proszowianka i Garba
ia. Będzie ciekawie jeżeli wszystkie zespoły przystąpią do przyszłego sezonu.
TSH, 08.05.2020 09:44
No to Kęty w V lidzie!