PIŁKA NOŻNA. Jutro pierwszy sparing piątoligowego lidera

08 lutego 2019 Autor: png
Przed wiosenną inauguracją drużyna z Rajska rozegra pięć spotkań sparingowych. Pierwszy sprawdzian już jutro. Fot. (png)

Przed wiosenną inauguracją drużyna z Rajska rozegra pięć spotkań sparingowych. Pierwszy sprawdzian już jutro. Fot. (png)

Dopiero jutro swój pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej rozegrają piłkarze piątoligowego lidera z Rajska. Podopieczni Grzegorza Bąka zmierzą się pod Tatrami z zespołem KS Zakopane. W sumie przed pierwszym spotkaniem o ligowe punkty Rajsko ma zaplanowanych pięć gier. To stosunkowo niewiele...

- Rzeczywiście nie jest to może dużo, ale nie ma w tym dzieła przypadku - mówi Grzegorz Bąk, grający trener Rajska. - Wyznaję zasadę, że przede wszystkim trzeba mądrze wykorzystać zimową przerwę. Jest nad czym pracować i udoskonalać. Musimy zrealizować wszystkie założenia i umiejętnie budować formę na treningach. Wszystko po to, aby w optymalnej dyspozycji przystąpić do rundy rewanżowej - dodaje Grzegorz Bąk.

Drużyna lidera okręgówki rozpocznie okres sparingów od jutrzejszego (sobota) wyjazdowego pojedynku z KS Zakopane. - Udamy się na taki mini obóz w polskie góry, gdzie zagramy z zaprzyjaźnionym KS Zakopane. Tydzień później naszym rywalem będzie oświęcimska Unia, a następnie LKS Jawiszowice. Mieliśmy zmierzyć się też z Sołą, ale w tym terminie trzecioligowcy zagrają finał Pucharu Polski z Niwą, więc zagospodarowaliśmy termin na sprawdzian z Bestwiną. Próbą generalną przed ligą będzie sparing z MKS-em Trzebinia - wylicza Grzegorz Bąk.

Dla trenera najważniejszy jest fakt, że drużyna rozpoczęła przygotowania do piłkarskiej wiosny w takim samym składzie personalnym. Nikt z jesiennej kadry nie nosi się z zamiarem odejścia. Nic w tej kwestii nie jest oczywiście jeszcze przesądzone, ale taki mamy stan na początek lutego. - Póki co, mamy na oku jednego zawodnika. Testujemy 19-letniego gracza z naszego regionu - uchyla rąbka tajemnicy trener Bąk.

Na półmetku sezonu LKS Rajsko znajduje się w komfortowej sytuacji. Beniaminek okręgówki ma aż osiem punktów przewagi nad Niwą Nowa Wieś i Tempem Białka. Jesienią podopieczni Grzegorza Bąka przegrali tylko jeden mecz z Nadwiślaninem Gromiec 0:3 i jeden zremisowali z Tempem Białka 1:1. W pozostałych dwunastu zwyciężali.

- Twardo stąpamy po ziemi i skupiamy się wyłącznie na przygotowaniach. Nikt w klubie nie analizuje jeszcze tabeli. Musimy myśleć o realizacji treningowych planów. Mamy bardzo ciekawych i mocnych sparingpartnerów. Lepiej zagrać mniej, ale za to z silniejszymi drużynami - przekonuje grający trener LKS Rajsko, Grzegorz Bąk.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 15.02.2019 17:58
Parę sparingów weekendowych 16-17.02:
LKS Ciężkowianka Jaworzno – LKS Gorzów 16.02 godz.16.00 /stadion miejski Jaworzno - sztuczne boisko/
LKS Czaniec – MKS Trzebinia 16.02 godz.9.00 /Czechowice/
LKS Pasjonat Dankowice – LKS Jawiszowice 16.02 godz.13.00 /Czechowice/
Te dwa mecze ciekawe, ze szczególnym wskazaniem na mecz Czaniec – Trzebinia pomimo tego, że Jawiszowice – Dankowice to prawie derby.

Soła Oświęcim – Orzeł Ryczów 17.02 godz.17.00 /Chełmek/
Z racji zaawansowanych przygotowań obu ekip może być całkiem dobry mecz. Jeszcze w tej edycji Pucharu Polski może dojść do ponownego spotkania. Orzeł jako tryumfator w PPN Wadowice ma zapewniony udział w finale, ale Soła musi najpierw uporać się z Niwą a potem odprawić Victorię Jaworzno.

Unia Oświęcim – LKS Rajsko 17.02 godz.19.00 /Chełmek/
Na papierze wygląda na hit i jest szansa, że tak będzie w niedzielę.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 10.02.2019 17:14
Dzięki. Jawiszowice 1-0 do przodu. Gorzów 7-3 do przodu. Gór/nik 5-1 do tyłu. Unia Oświęcim 4-1 do przodu.
Przeoczyłem Sołę Oświęcim, 2-2 z Polonią Bytom.
Kibic, 09.02.2019 13:58
Rycerstwo zajebista robotę tutaj robisz działaj dalej bo fajne info podajesz i super opisujesz . Wie ktoś jak Jawiszowice dziś ???
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 08.02.2019 20:35
W weekend również mecze:
LKS Gorzów – LKS Tęcza Tęczynek 10.02 godz.11.00 /Chełmek/
KS Bestwinka – Gór/nik Brzeszcze 10.02 godz.11.00 /Czechowice/
Niwa Nowa Wieś – LKS Jawiszowice 09.02 godz.9.00 /Chełmek/
Unia Dąbrowa Gó
icza – Unia Oświęcim 09.02 godz.10.00 /Dąbrowa Gó
icza/