PIŁKA NOŻNA. Kadłubowe ćwierćfinały

08 września 2017 Autor: png
Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu broni Unia. Fot. Szymon Chabior

Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu broni Unia. Fot. Szymon Chabior

Tylko dwa z czterech zaplanowanych ćwierćfinałów Pucharu Polski rozegrano na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. Walkę o półfinał "odpuszczono" w Brzezince i Zatorze. Bez gry do najlepszej "czwórki" awansował zatem Team Sport Hejnał i LKS Rajsko. Pozostałych półfinalistów wyłoniły pojedynki w Brzeszczach i Chełmku.

Mecz Chełmka z dwie klasy wyżej notowaną Sołą był dla biało-zielonych bolesnym monologiem. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego bez najmniejszych problemów zwyciężyli aż 7:0. Gdyby oświęcimianie mieli lepiej nastawione celowniki to kibice byliby świadkami "dwu cyfrówki".

Z awansem do półfinału nie miał problemów też inny zespół z Oświęcimia. Grająca w mocno rezerwowym składzie Unia pewnie pokonała brzeszczańskiego Górnika. W półfinałach mamy zatem dwóch przedstawicieli klasy A, trzecioligowca i czwartoligowca.

Unia otworzyła wynik pojedynku w Brzeszczach już po kwadransie gry. Po dograniu Bartosza Ryszki piłkę do siatki posłał Krzysztof Skrzypiec. Na 2:0 w 70 minucie podwyższył Dawid Rzeszutko, który po ograniu bramkarza strzelał już do pustej bramki. Kiedy sędzia spoglądał już na zegarek końcowy rezultat ustalił Tomasz Kaleta.

GÓRNIK Brzeszcze - UNIA Oświęcim 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Skrzypiec 15, 0:2 Rzeszutko 70, 0:3 Kaleta 90. Sędziował Lucjan Wesołowski z Oświęcimia. Żółte kartki: Czerwik, Brańka, Widuch. Widzów: 100.
GÓRNIK: Osiecki - Żmudka, Czerwik, Sojka, Drabczyk - Piwowar (60. Michalik), Senkowski (75. Surzyn), Ochman, Czul - Janik (46. Widuch), Brańka (75. Witasik).
UNIA: Bajdziak - Balon, Kabara, Skrzypiec, Amrozi (46. Grzywa) - Ryszka (60. Rzeszutko), Jończyk, Pacyga (55. Ryś), Wilczak (50. Dudzic) - Kaleta, Lichota (46. Praciak).

W pozostałych meczach:
KS Chełmek - Soła Oświęcim 0:7
LKS Rajsko - Zatorzanka 3:0 (walkower)
Iskra Brzezinka - Team Sport Hejnał Kęty 0:3 (walkower)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy