PIŁKA NOŻNA. Kęczanie ciągle na czele klasy A, ale...

12 kwietnia 2018 Autor: png
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że pojutrze będziemy mieli nowego lidera oświęcimskiej klasy A. Fot. (png)

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że pojutrze będziemy mieli nowego lidera oświęcimskiej klasy A. Fot. (png)

Konia z rzędem temu, kto przewidział dwie porażki w trzech wiosennych meczach niepokonanego w pierwszej rundzie rozgrywek klasy A kęckiego Hejnału. To oczywiście woda na młyn dla zespołu z Rajska...

Podopieczni Grzegorza Bąka pewnie wygrali dwa pierwsze spotkania i brak "żółtej koszulki" lidera to tylko i wyłącznie efekt pauzy w ostatniej serii. Prawdopodobnie wszystko się zmieni już w sobotę, bo teraz to właśnie drużyna z Kęt będzie pauzowała. Trudno sobie wyobrazić, żeby takiej szansy nie zdołało wykorzystać Rajsko. Najnowsza historia futbolu uczy jednak, że najważniejsza jest pokora. Dobitnie przekonał o tym ostatni pojedynek Romy z Barcą (to tak zupełnie z innej półki).

Futbolowa wiosna w oświęcimskiej klasie A rozpoczęła się iście sensacyjnie. Team Sport Hejnał, który w pierwszej rundzie wygrywał bez pudła mecz za meczem nagle wyhamował. W czterech ostatnich spotkaniach (biorąc pod uwagę kończącą jesień zaległą kolejkę) kęczanie na dwanaście możliwych zdobyli zaledwie cztery punkty.

Na taki rozwój sytuacji tylko czekali w Rajsku. Wicelider bezlitośnie wykorzystuje potknięcia swojego głównego konkurenta w walce o awans do okręgówki. Ma już tylko punkt straty i jeden mecz w zapasie! Kęczanie muszą zatem szybko wrócić na zwycięską ścieżkę, jeśli dalej myślą o mistrzostwie. Limit strat niewątpliwie już wyczerpali.

W sobotę ekipa Grzegorza Bąka stanie przed olbrzymią szansą objęcia samodzielnego prowadzenia w ligowej tabeli. Na swoim terenie zagra z malecką Zgodą, której - rzecz jasna - będą kibicowali tego dnia także fani Hejnału. Jesienią Rajsko wygrało w Malcu, ale tylko 2:1. W kontekście walki o awans nie można zapominać o Górniku. Pojutrze brzeszczanie zmierzą się w Podolszu z miejscową Skawą.

Zestaw par XVII kolejki w klasie A:
LKS Rajsko - Zgoda Malec (sobota, godz. 16)
Skawa Podolsze - Górnik Brzeszcze (sobota, godz. 16)
Orzeł Witkowice - Strumień Polanka Wielka (sobota, godz. 16)
LKS Piotrowice - Przeciszovia Przeciszów (sobota, godz. 16)
LKS Bulowice - LKS Bobrek (sobota, godz. 16)
Solavia Grojec - Soła Łęki (niedziela, godz. 11)
Pauzuje: Team Sport Hejnał Kęty

Zestaw par XI kolejki w klasie B:
LKS Palczowice - Iskra Brzezinka (sobota, godz. 16)
LKS Poręba Wielka - LKS Głębowice (sobota, godz. 16)
LKS Gorzów - Korona Harmęże (sobota, godz. 16)
Pogórze Gierałtowice - Puls Broszkowice (niedziela, godz. 16)
Soła II Oświęcim - Sygnał Włosienica (niedziela, godz. 16)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Tylko KSG, 12.04.2018 19:21
Gdzie dwuch się bije to trzeci korzysta. Awans dla Gó
ika!