PIŁKA NOŻNA. Kluczowa decyzja początkiem maja

27 kwietnia 2020 Autor: png
Najpóźniej 11 maja dowiemy się, czy sezon 2019/20 w niższych ligach będzie kontynuowany. Fot. (png)

Najpóźniej 11 maja dowiemy się, czy sezon 2019/20 w niższych ligach będzie kontynuowany. Fot. (png)

Wszystko wskazuje na to, że futbolowe rozgrywki najwyższej klasy w naszym kraju wrócą w ostatnim tygodniu maja. Jeśli tylko nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, to ekstraklasa wznowi rundę wiosenną 29 maja. Kibiców w naszym regionie najbardziej interesują jednak decyzje dotyczące klas niższych...

3 i 4 maja zostaną przeprowadzone testy dla wszystkich zawodników i członków sztabów ekstraklasy. 4 maja ruszą treningi w kilkuosobowych grupach, a na 10 maja zaplanowano początek treningów drużynowych. Od 29 do 31 maja odbędzie się pierwsza kolejka (nominalnie XXVII) ekstraklasy, a zakończenie sezonu planowane jest na 19 lipca.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że rozgrywki pierwszej i drugiej ligi mają zostać wznowione między 30 maja, a 6 czerwca. Decyzja w sprawie ligi trzeciej zostanie podjęta do 11 maja. To samo tyczy Pucharu Polski, a także pozostałych klas, rozgrywek kobiecych i młodzieżowych.

Tak więc, najpóźniej 11 maja dowiemy się czy sezon 2019/20 w niższych ligach będzie kontynuowany. Po tym terminie określone zostaną rozwiązania dotyczące rundy rewanżowej. Jeśli z kolei zapadnie decyzja o zakończeniu rozgrywek, to dowiemy się czy tabelki z półmetka będą utrzymane, czy też sezon zostanie całkowicie anulowany.

To niezwykle istotne decyzje, bo będą miały one bezpośredni wpływ na ligowe spadki i awanse. Polski Związek Piłki Nożnej zadecydował, iż wypracowane stanowisko będzie obowiązywało dla wszystkich bez wyjątku wojewódzkich związków piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
every, 30.04.2020 23:04
A ja oglądałbym teraz nawet partię szachów. Nasza ekstraklasa to będzie Liga Mistrzów, oczywiście do czasu... Zdrowia życzę!
kol, 27.04.2020 18:28
Przynajmniej człowiek troche odpocznie od tej parodii jaką jest polska piłka nożna......