PIŁKA NOŻNA. Kolejna wygrana solarzy! Iwański ratuje dla Unii trzy punkty!

21 października 2017 Autor: png
Oświęcimska Unia wyrwała Michałowiance trzy punkty. Fot. (png)

Przed laty Legia Warszawa podejmowała na swoim stadionie Cracovię. W ostatniej z doliczonych minut - przy stanie 1:1 - sędzia odgwizdał wolnego dla "wojskowych". Do piłki podszedł Maciej Iwański i sprawił, że kibice przy Łazienkowskiej oszaleli ze szczęścia. Legia wygrała 2:1. Dziś mieliśmy kopię tej sytuacji w Oświęcimiu.

Unia długo przegrywała na swoim obiekcie z Michałowianką Michałowice 0:1. Dopiero na kwadrans przed końcem Patryk Lichota posłał futbolówkę do siatki po dograniu Bartosza Ryszki. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Wtedy klasą błysnął Maciej Iwański. W 5 z doliczonych minut kapitalnie przymierzył z wolnego i Unia wygrała 2:1.

Tymczasem w trzeciej lidze trwa znakomita seria solarzy. Dziś podopieczni Sebastiana Stemplewskiego zaksięgowali kolejny komplet punktów. Soła pokonała na wyjeździe JKS 1909 Jarosław 1:0. Jedynego gola zdobył 10 minut po przerwie Krzysztof Hałgas. Dzięki temu oświęcimianie obronili pozycję trzecioligowego lidera. Brawo!

UNIA Oświęcim - MICHAŁOWIANKA Michałowice 2:1 (0:1)
Bramki: 1:0 Madejski 20, 1:2 Lichota 75, 2:1 Iwański 90+5. Sędziował: Jan Pawlikowski z Poronina. Żółte kartki: Iwański - Uwakwe. Czerwona kartka: Uwakwe (84 min, druga żółta). Widzów: 50.
UNIA: Stępień - Grzywa, Pietraszko, Pluta, Balon (46. Ryszka) - Iwański, Rzeszutko, Jończyk (46. Ryś), Wilczak (55. Skrzypiec) - Praciak, Dudzic (70. Lichota).
MICHAŁOWIANKA: Janas - Uwakwe, Cyganek, Wilk (85. Stąpała), Kępa - Filipek, Gładysz (90+1. Pietrzyk), Łyduch, Sane - Kret, Madejski.