PIŁKA NOŻNA. Kolejni sparingpartnerzy na drodze oświęcimskich drużyn

16 lutego 2019 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii zmierzą się jutro na sztucznej nawierzchni w Chełmku z Rajskiem. Fot. (png)

Piłkarze oświęcimskiej Unii zmierzą się jutro na sztucznej nawierzchni w Chełmku z Rajskiem. Fot. (png)

Już jutro kolejne mecze kontrolne rozegrają piłkarze obu oświęcimskich zespołów. Trzecioligowa Soła na sztucznej nawierzchni w Chełmku zmierzy się z Orłem Ryczów, zaś rywalem klasę niżej notowanej Unii również w Chełmku będzie piątoligowy lider z Rajska. Pierwsze z tych spotkań rozpocznie się o godz. 17. Dwie godziny później zaplanowano pojedynek biało-niebieskich z ekipą Grzegorza Bąka.

Niekwestionowany lider piątej ligi ma za sobą jeden mecz sparingowy. Ich rywalem był zaprzyjaźniony zespół KS Zakopane. Spotkanie rozegrano na wyjeździe i zakończyło się rekordowym zwycięstwem Rajska 12:1. Klasą błysnął Paweł Piskorz, który zdobył aż sześć goli. Prawdziwy sprawdzian formy jednak dopiero przed zespołem beniaminka okręgówki. Jutro przyjdzie im się zmierzyć w derbach z Unią.

Za tydzień Rajsko zagra z Jawiszowicami, a później z Bestwiną. Próbą generalną przed ligową inauguracją będzie sparing z MKS-em Trzebinia. W sumie trener Grzegorz Bąk zaplanował pięć gier sparingowych.

Z kolei solarze po zwycięstwie nad beniaminkiem czwartej ligi z Jawiszowic 6:0, przegrali po rzutach karnych w tradycyjnych derbach z Unią. W regulaminowym czasie odnotowano remis 1:1. Później przyszła pora na sprawdzian na sztucznym boisku w Jaworznie z miejscową Szczakowianką. Biało-czerwoni zwyciężyli 2:0, po golach Mateusza Szeli i Mateusza Dudy.

Kolejnym sparingpartnerem była ekipa rezerw bielskiego Podbeskidzia. Na sztucznej trawie w Czechowicach Dziedzicach podopieczni Łukasza Surmy wygrali 4:3. Dwukrotnie do siatki trafił Adrian Wójcik, a po jednym golu dorzucili Paweł Rogala oraz jeden z testowanych zawodników.

W zremisowanym 2:2 sparingu z Polonią Bytom (lider grupy I śląskiej czwartej ligi) gole dla oświęcimian zdobyli Damian Feruga i Kamil Witkowski. Trener Surma miał w tym spotkaniu spore problemy kadrowe. Zabrakło Mateusza Szeli, Konrada Kasolika (kontuzje), Kamila Kuczaka, Mateusza Wyjadłowskiego, Michała Chowańca oraz Łukasza Płonki (kontuzje).

Próbą generalną dla Soły będzie starcie z chorzowskim Ruchem. Sparing z "Niebieskimi" zaplanowano na 23 lutego w Chorzowie. Pierwszy mecz o konkretną stawkę Soła rozegra 2 marca. Wówczas odbędzie się finał Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. Początek wyznaczono na godz. 13. Na stadionie w Nowej Wsi rywalem solarzy będzie miejscowa Niwa.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kolo, 19.02.2019 10:48
Rycerstwo będę się starał jak coś będę wiedział dodawać
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 18.02.2019 19:11
Kolo, jeżeli masz info gdzie i kiedy Gór/nik gra, to jak możesz, wrzucaj na bieżąco.
Kolo, 18.02.2019 14:30

ik brzeszcze - lks frydek 3-2
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 18.02.2019 09:29
Soła Oświęcim – Orzeł Ryczów 5:1
Unia Oświęcim – LKS Rajsko 2:0
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 16.02.2019 18:54
LKS Ciężkowianka Jaworzno – LKS Gorzów 0:4
LKS Czaniec – MKS Trzebinia 1:2
LKS Pasjonat Dankowice – LKS Jawiszowice 0:6
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 16.02.2019 07:12
Pozwolę sobie wrzucić tutaj mój wczorajszy wpis,
Parę sparingów weekendowych 16-17.02:
LKS Ciężkowianka Jaworzno – LKS Gorzów 16.02 godz.16.00 /stadion miejski Jaworzno - sztuczne boisko/
LKS Czaniec – MKS Trzebinia 16.02 godz.9.00 /Czechowice/
LKS Pasjonat Dankowice – LKS Jawiszowice 16.02 godz.13.00 /Czechowice/
Te dwa mecze ciekawe, ze szczególnym wskazaniem na mecz Czaniec – Trzebinia pomimo tego, że Jawiszowice – Dankowice to prawie derby.

Soła Oświęcim – Orzeł Ryczów 17.02 godz.17.00 /Chełmek/
Z racji zaawansowanych przygotowań obu ekip może być całkiem dobry mecz. Jeszcze w tej edycji Pucharu Polski może dojść do ponownego spotkania. Orzeł jako tryumfator w PPN Wadowice ma zapewniony udział w finale, ale Soła musi najpierw uporać się z Niwą a potem odprawić Victorię Jaworzno.

Unia Oświęcim – LKS Rajsko 17.02 godz.19.00 /Chełmek/
Na papierze wygląda na hit i jest szansa, że tak będzie w niedzielę.