PIŁKA NOŻNA. Komplet sobotnio-niedzielnych rezultatów (aktualizacja)

26 września 2020 Autor: png
W pojedynku Proszowianki z Unią padł iście hokejowy wynik. Oświęcimianie zwyciężyli na wyjeździe 6:3. Fot. Szymon Chabior

Futbolowa sobota w naszym regionie obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. W meczu na szczycie klasy A Przeciszovia podzieliła się punktami z Górnikiem Brzeszcze. W czwartoligowych derbach w Chełmku gole nie padły, zaś w prestiżowej potyczce Hejnału z Niwą lepsi okazali się goście. Zapraszamy do zapoznania się z kompletem sobotnich rezultatów. Jutro pozostałe spotkania.

Derby kęckiej gminy znakomicie rozpoczęły się dla gości. Niwa już po 10 minutach gry objęła prowadzenie. Bramkową akcję zainicjował Adam Matusz, który uruchomił Tomasza Gardyńskiego. Wszystko sfinalizował Dominik Merta i szybko zrobiło się 0:1.

Ten wynik sprawił, że Niwa jeszcze bardziej zagęściła własne przedpole i kęcznie mieli spore problemy z przedostaniem się w pobliże bramki przyjezdnych. Na boisku dominowała walka, ale rezultat już się nie zmienił. Trzy arcyważne punkty pojechały do Nowej Wsi.

TEAM SPORT HEJNAŁ Kęty - NIWA Nowa Wieś 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Merta 10. Sędziował: Marcin Fila z Wadowic. Żółte kartki: Nowicki, Sabuda, Żmuda - Zwaryczuk, Makowski. Czerwona: Nowicki (druga żółta, 90 min). Widzów: 800.
HEJNAŁ: Zieliński - Nowicki, A. Januszyk, Taraszczuk (20. Sabuda) 50. Waluś)), Karpiński - Żmuda, Ogórek, Oczkowski, J. Januszyk - Dudzic, Cepiga (46 A. Nycz). Trener: Kamil Żmuda.
NIWA: Gacur - Zwaryczuk, Gardyński, Mateja, Matejko - Merta (46. Chrapek), Matusz, D. Nycz, Makowski - Piskorek (78. Szypuła), Miłoń. Trener: Michał Matejko.

Pauzuje: LKS Głębowice

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 28.09.2020 21:18
Info z podokręgu:
1. Zarząd Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu postanawia, iż w sezonie 2020/2021 obowiązuje niżej wymieniony system awansów i spadków, wynikających z tabel po zakończonym sezonie rozgrywkowym.
2. Awanse w wyniku zakończenia sezonu rozgrywkowego:
- z klasy A awansuje do klasy Okręgowej zespół z I miejsca w tabeli
- z klasy B awansuje do klasy A zespół z I miejsca w tabeli.
3. Spadki w wyniku zakończenia sezonu rozgrywkowego:
- z klasy A do klasy B spadają zespoły z miejsc 13,14 jeżeli spadnie 1 drużyna ligi okręgowej.
- jeżeli z ligi okręgowej spadną do A klasy dwie drużyny wówczas z A klasy spadnie do B klasy ostatni zespół.
- jeżeli z ligi Okręgowej nie spadnie żadna drużyna to z A klasy spada ostatnia drużyna a z klasy B awansują dwie pierwsze drużyny.
4.Większa ilość spadających i awansujących zespołów zależna będzie od ilości drużyn, które spadną z klasy okręgowej wg przynależności terytorialnej struktur związkowych tak aby A klasa liczyła 14 zespołów.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 28.09.2020 14:14
No to była kolejka! Wszyscy nasi czwartoligowcy zapunktowali. Unia wykonała egzekucję w Proszowicach, Jawiszowice przywiozły punkt z trudnego terenu a brakło niewiele by zga
ąć pełną pulę. Chełmek i Rajsko obdarowały się nawzajem jednym punkcikiem.
Jak KO to oczywiście derby pomiędzy Hejnałem a Niwą i to był naprawdę dobry mecz. Pierwsza połowa dla przyjezdnych, to oni prowadzili grę i to oni cieszyli się z prowadzenia. W drugiej połowie do głosu zaczął dochodzić Hejnał jednak poczynania miejscowych rozbijały się o obronę Niwy bądź pogrążała je własna niefrasobliwość. Druga połowa to dużo starć, dużo przerw w grze i dużo zagrań na pograniczu spalonego czy ka
ego budzących wątpliwości kibiców. W doliczonym czasie Niwa mogła jeszcze podwyższyć wynik po tym jak zawodnik gości huknął z 15 metrów na pustą bramkę. Piłka przeleciała obok słupka, niestety z tej niewłaściwej strony. Sędzia wyraźnie zgorszony tym haniebnym czynem zakończył spotkanie.
Gorzów poległ jednak Gromiec nadal trzyma kontakt z liderem.
W A-klasie remis na szczycie, z czego korzysta Strumień. Ostre strzelanie na Sygnale i mecz o 6 pkt. dla Włosienicy.
W Brzezince chyba już widzą A-klasę a w Harmężach remontada miejscowych. Z 0:2 z Palczowicami na 3:2.