PIŁKA NOŻNA. Koniec pucharowej przygody solarzy...

25 kwietnia 2019 Autor: png
Oświęcimskiej Sole w tym sezonie pozostaje już tylko walka o utrzymanie statusu trzecioligowca. Fot. (png)

Oświęcimskiej Sole w tym sezonie pozostaje już tylko walka o utrzymanie statusu trzecioligowca. Fot. (png)

Czwartoligowy Orzeł Ryczów zdobył Puchar Polski zachodniej Małopolski i uzyskał automatycznie awans do dalszych gier. Reprezentant podokręgu wadowickiego pokonał niespodziewanie w finale klasę wyżej notowaną oświęcimską Sołę 2:1. Teraz podopieczni Łukasza Surmy mogą się już skupić wyłącznie na rozgrywkach ligowych i walce o utrzymanie.

Wynik meczu otworzyli ryczowianie. Na 10 minut przed przerwą Bartosz Nowakowski faulował w polu karnym Michała Matejkę i sędzia pokazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Grzegorz Labut i szansy nie zmarnował. Jednobramkowe prowadzenie Orła utrzymało się już do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron lekką przewagę uzyskali oświęcimianie, ale mieli problemy ze stworzeniem bramkowych okazji. Dopiero na niespełna 20 minut przed końcem do remisu doprowadził Konrad Kasolik. Odpowiedź Orła była jednak błyskawiczna. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Michał Matejko, który po raz drugi zmusił Kacpra Mioduszewskiego do kapitulacji.

Więcej goli nie było i to piłkarze z Ryczowa mogli się cieszyć z wygrania pucharowych na etapie finału zachodniej Małopolski. Sole nie udało się obronić tego trofeum wywalczonego przed rokiem, kiedy to pokonała MKS Trzebinię. Drużynie z Plant pozostaje zatem walka o uniknięcie trzecioligowej degradacji. Kolejny, arcyważny mecz już w najbliższą sobotę. Na stadionie im. Braci Kisielińskich solarze zmierzą się z Wiślanami Jaśkowice. Początek o godz. 17.

Finał PP zachodniej Małopolski:
ORZEŁ Ryczów - SOŁA Oświęcim 2:1 (1:0)
Bramki: Labut 35 (karny), Matejko 73 - Kasolik 70. Sędziował: Jonasz Kita z Libiąża. Żółte kartki: Kowalówka, Labut - Morawski, Rogala. Widzów: 150.
ORZEŁ: Kawaler - Para, Biela, Pluta, Matejko (80. Pater) - Drobniak, Labut (88. Kozioł), Kowalówka (65. Wilczyński), Gołdowski (75. Wnęk) - Włosiak, Dukała (70. Żuraw).
SOŁA: Mioduszewski - Kasolik, Jaworek, Szymczak, Kowalczyk (66. Szela) - Morawski, Ceglarz (60. Wyjadłowski), Nowakowski (63. Chowaniec), Rogala - Stankiewicz (61. Wójcik), Terbalian (46. Świeca).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 29.04.2019 14:51
Fan. Zdarzyło mi się być na niektórych. Owszem, Soła wyszła z nich zwycięsko, ale daleko było w nich o płynną i dokładną grę. Twierdzenie, że mecze były brzydkie bo grali zmiennicy do mnie nie trafia. Jest nawet takie piłkarskie powiedzenie, że siłę i potencjał drużyny poznać po ławce rezerwowych.
Ale to już historia, teraz została liga a za trzy miechy nowy puchar.
Oczywiste jest, że obecnie Soła gra o jak najwyższą lokatę i nie powinna oglądać się na drugą ligę. Poruszyłem kwestię liczby spadkowiczów nie po to aby się wyzłośliwiać nad Sołą tylko dlatego, że przekonanie o utrzymaniu na 4. lokacie od końca może być zgubne.
fan, 28.04.2019 11:31
Rycerstwo a byłeś na tych meczach pucharowych Soły - to byś zauważył że trener dał pograć tym co nie mieścili się na ławie i rezerwowym więc w takim zestawieniu nie ma mowy o ładnym widowisku. Tak przy okazji Soła nie patrzy czy Siarka się utrzyma czy nie tylko walczy żeby wyjść ze stref zagrożonych. Następnym razem takie uwagi to sobie zachowaj dla siebie
Prawy, 27.04.2019 08:50
A z ciebie wielki burok, idź do lekarza i wyluzuj gatki.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 26.04.2019 10:06
Prawy, straszna męczybuła z Ciebie jest. Przestań się wstydzić, idź w weekend na meczyk a w poniedziałek wreszcie do szkoły :)
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 26.04.2019 09:46
fan, każdy ma jakieś priorytety a Soła przede wszystkim myśli o lidze przy czym nie zmienia to faktu, że w tej edycji pucharu nie wyglądała najlepiej.
Tak przy okazji. W poprzednim artykule była mowa o bezpiecznej pozycji Soły, ale to chyba przy założeniu utrzymania Siarki w drugiej lidze. W razie ich spadku z trzeciej polecą cztery ostatnie drużyny. Czyżby szykowały się jakieś reformy?
Prawy, 26.04.2019 08:24
A gdzie wywody i mądrości rycerstwa i holtimka, jak tyły to cisza a za drużyną trzeba być zawsze. Wstyd dziwaki.
fan, 26.04.2019 07:45
Soła odpuściła puchar dla nich liczy się utrzymanie w lidze. Gdyby chcieli powalczyć o zwycięstwo to wystawili by pierwszy skład a tak po co się męczyć i tracić siły
kibic, 25.04.2019 21:04
Soła jeśli spadnie z 3 ligi to też szybko i czwartą opuści. Nie bardzo łapię o co chodzi w tym klubie. Brak tu jakiejkolwiek strategii. Młodzieżowa armia zaciężna, bez własnych juniorów. Ryczów pokazał solarzom miejsce w szeregu.
Wks, 25.04.2019 10:35
Ja [ciach!]..... Zaś wiocha zabita dechami w finale wygrywa... Co się dzieje wstyd..