PIŁKA NOŻNA. Konsekwencje bojkotu w chrzanowskiej klasie A odbijają się na oświęcimskim futbolu

30 listopada 2018 Autor: png
Kto w tym sezonie awansuje z oświęcimskiej klasy A i czy będą to dwie drużyny jak ma być w przypadku chrzanowskiego odpowiednika? Fot. (png)

Kto w tym sezonie awansuje z oświęcimskiej klasy A i czy będą to dwie drużyny jak ma być w przypadku chrzanowskiego odpowiednika? Fot. (png)

Jakie będą zasady promocji z oświęcimskiej klasy A do ligi okręgowej w sezonie 2018/19? Oficjalnie do piątej ligi ma awansować tradycyjnie tylko mistrzowski zespół. Zamieszanie powstało jednak wskutek mocno pogmatwanej sytuacji w chrzanowskiej klasie A.

Wszystko zaczęło się od bojkotu meczy z udziałem MKS-u Libiąż w chrzanowskiej klasie A. Rywale sprzeciwiali się przydzieleniu tego zespołu do rozgrywek klasy A. Według nich nowopowstały zespół MKS-u powinien zaczynać rywalizację od najniższej z ligi, czyli klasy B. MZPN swoją decyzję tłumaczył bazą klubu, osiągnięciami, zapleczem. Działacze z krakowskiej centrali zgodzili się zatem na start tej ekipy od klasy A, a nie od klasy B.

To spotkało się bojkotem innych klubów z chrzanowskiej klasy A. MKS zatem wygrywał walkowerem i bez gry równym krokiem zmierzał w kierunku piątoligowych bram. Musiał zatem interweniować Małopolski Związek Piłki Nożnej na czele z prezesem Ryszardem Niemcem. Udało się zażegnać kryzys i większość klubów chrzanowskiej klasy A opowiedziało się za zakończeniem protestu.

Drużyny z chrzanowskiej klasy A zaczęły zatem rywalizować z MKS-em Libiąż w dodatkowych terminach. Koszty związane z opłatami sędziowskimi i organizacją tych spotkań wziął na siebie Małopolski Związek Piłki Nożnej. Walkowery zostały anulowane.

MZPN podjął także decyzję o tym, że w tym sezonie z chrzanowskiej klasy A do okręgówki awansują dwa zespoły. To z kolei wzbudziło sprzeciw w oświęcimskim podokręgu, gdzie promocję zawsze uzyskiwał jeden zespół i tak też ma być w rozgrywkach 2018/19.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 03.12.2018 11:18
Andreas151, oczywiście liczba spadkowiczów w tym sezonie musi pozostać taka jaka jest przewidziana w regulaminie. Niewyobrażalne byłoby gdyby ktoś musiał spaść z bezpiecznej lokaty w KO aby mogła grać druga drużyna A-klasy. Moje gdybania dotyczyły przyszłego sezonu KO, w którym zagrałoby 19 ekip w tym 6 beniaminków (!). W późniejszych sezonach można byłoby redukować liczbę drużyn do 16 albo utrzymać 19. Bielska okręgówka gra 18 zespołami i nie ma problemu ze znalezieniem terminów dla meczów ligowych i pucharowych. Baraże to też ciekawy pomysł, ale chyba nie rozwiązują problemu wyhodowanego w chrzanowskiej A-klasie.
Andreas151, 02.12.2018 22:03
Według mnie najsprawiedliwiej byłoby gdyby spadkowiczów było tyle ile zostało określone w regulaminie przed rozgrywkami. A 5 ligę powiększyć o dodatkowe 3 drużyny z 2 miejsc z powiatów chrzanowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego. Dodatkowe koszty powinien ponieść MZPN, który nawarzył tego piwa. Druga opcja to baraże pomiędzy drużynami z 2 miejsc
Kibic, 01.12.2018 09:37
Rycerstwo ma racje i ogólnie w A klasach zrobiło by się ciekawiej na wiosnę gdyby 2 drużyny walczyły o awans
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 30.11.2018 11:01
PPN Oświęcim ma wielką szansę wykazania się w tym temacie roztropnością, której brakło w Krakowie i Chrzanowie. Wg mnie do rozgrywek oświęcimskiej KO w sezonie 2019/2020 trzeba dopuścić drugie drużyny A-klasy wadowickiej i oświęcimskiej oraz powiększyć w tymże sezonie liczbę spadkowiczów z trzech do sześciu. Tym sposobem KO w sezonie 2020/2021 znów liczyłaby 16 ekip a przy okazji pozbylibyśmy się złych skutków decyzji centrali.