PIŁKA NOŻNA. Liga dopiero na półmetku, a mistrza już znamy?!

14 marca 2018 Autor: png
W nadchodzący weekend rundę wiosenną zainaugurują piłkarze w lidze okręgowej. Fot. (png)

W nadchodzący weekend rundę wiosenną zainaugurują piłkarze w lidze okręgowej. Fot. (png)

W najbliższy weekend rundę rewanżową rozpoczną piątoligowcy. Chociaż rozgrywki są dopiero na półmetku, to mistrzowski team jest już praktycznie znany. Wszystko za sprawą rewelacyjnej pierwszej rundy w wykonaniu LKS-u Jawiszowice. Ten zespół nie stracił nawet jednego punktu! Wygrał wszystkie, czternaście spotkań! To bezprecedensowe wydarzenie...

Nic zatem dziwnego, że jawiszowianie mają miażdżącą przewagę nad konkurencją. Drugi Nadwiślanin Gromiec traci do lidera aż trzynaście punktów, a trzecia Victoria Jaworzno już czternaście. Taką różnicę będzie szalenie trudno zniwelować i zarazem ...roztrwonić. Dopóki jednak piłka w grze. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko prawdziwy kataklizm mógłby Jawiszowicom odebrać upragniony awans do czwartej ligi.

Podczas zimowej przerwy w klubie panowała stabilizacja personalna. Do zespołu dołączyło tylko dwóch piłkarzy. Grający w defensywie Daniel Kabara powrócił z Unii Oświęcim. Z kolei pomocnik Kamil Gorzała trafił do Jawiszowic z Iskry Pszczyna. Podopieczni Jarosława Płonki zainaugurują piłkarską wiosnę meczem na swoim stadionie z Tempem Białka. To spotkanie zaplanowano na najbliższą niedzielę (początek o godz. 15).

Na piątoligowym szczeblu oświęcimski powiat reprezentuje w sumie pięć zespołów. Oprócz prowadzących w tabeli Jawiszowic to Brzezina Osiek, KS Chełmek, Niwa Nowa Wieś i Zatorzanka Zator. Osieczanie zajmują czwartą pozycję z dorobkiem 27 punktów. Chełmek (25 pkt) jest szósty, a Niwa Nowa Wieś (24 pkt) siódma. W najtrudniejszej sytuacji po pierwszej rundzie znajduje się Zatorzanka. Dorobek beniaminka to 11 "oczek", co daje zatorzanom dwunaste miejsce.

Zestaw par inauguracyjnej kolejki II rundy w okręgówce:
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Nadwiślanin Gromiec (sobota, godz. 11)
Brzezina Osiek - Zatorzanka Zator (sobota, godz. 15)
Garbarz Zembrzyce - KS Chełmek (sobota, godz. 15)
Dąb Paszkówka - Naroże Juszczyn (sobota, godz. 15)
LKS Jawiszowice - Tempo Białka (niedziela, godz. 15)
Halniak Maków Podhalański - Zagórzanka Zagórze (niedziela, godz. 15)
LKS Żarki - Victoria 1918 Jaworzno (niedziela, godz. 15)
Pauzuje: Niwa Nowa Wieś

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy