PIŁKA NOŻNA. Mistrz, mistrz Oświęcim!

04 lutego 2019 Autor: png
fot. nadesłane

fot. nadesłane

Znakomite wieści napłynęły z Olkusza. Reprezentacja oświęcimskiego Kolegium Sędziów sięgnęła po mistrzostwo zachodniej Małopolski! Arbitrzy z naszego podokręgu okazali się najlepsi w czternastej już edycji piłkarskich mistrzostw sędziów zachodniej części Małopolski.

W mistrzowskim turnieju rozgrywanym w hali sportowej olkuskiego MOSiR-u wzięły udział cztery drużyny z podokręgu olkuskiego, chrzanowskiego, wadowickiego i oświęcimskiego. Tytułu broniła drużyna z Wadowic, która już od sześciu lat niepodzielnie rządziła w tej części regionu.

Z zadaniem przerwania tej serii przystąpiły do zawodów pozostałe ekipy. Mowa o nieobliczalnym KS Chrzanów, groźnym na własnym parkiecie KS Olkusz oraz odmienionym personalnie KS Oświęcim.

Hegemonia Kolegium Sędziów w Wadowicach została ostatecznie przełamana! Turniej w bezdyskusyjny sposób wygrali sędziowie z Oświęcimia, zwyciężając we wszystkich sześciu meczach i nie tracąc nawet jednej bramki!

Losy tytułu rozstrzygnęły się już podczas czwartej serii, kiedy Oświęcim mierzył się z Wadowicami. Bohaterem spotkania został Emilian Jurzak, który nie dość, że obronił rzut karny jednego z asów w talii wadowiczan - Krzysztofa Dyrcza to jeszcze sam zdobył bramkę lobując bramkarza rywali.

Do ostatnich sekund swojego ostatniego meczu oświęcimianie heroicznie bronili własnej bramki, aby cały turniej zakończyć „na zero z tyłu”. W 14 letniej historii turnieju tej sztuki nie dokonał jeszcze nikt!

Cała drużyna sędziów z Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu zasłużyła na słowa uznania. Indywidualną nagrodę odebrał bramkarz. Organizatorzy docenili i uhonorowali statuetką dla najlepszego golkipera turnieju niepokonanego - Emiliana Jurzaka. Z pewnością był to jego dzień. Czyste konto, obroniony rzut karny w arcyważnym meczu z Wadowicami oraz dwie zdobyte bramki potwierdziły, że nagroda trafiła we właściwe ręce.

Wyniki:
Olkusz – Chrzanów 1:2
Oświęcim – Wadowice 2:0 (Wanat B, Sroka S)
Olkusz – Wadowice 3:1
Oświęcim – Chrzanów 2:0 (Matyjaszek, Jurzak)
Olkusz – Oświęcim 0:1 (Wanat D)
Wadowice – Chrzanów 6:2

Chrzanów – Olkusz 1:1
Wadowice – Oświęcim 0:2 (Jurzak, Wanat D)
Wadowice – Olkusz 1:1
Chrzanów – Oświęcim 0:6 (Matyjaszek x2, Sroka S, Sroka Kx2, Walus)
Oświęcim – Olkusz 1:0 (Sroka K)
Chrzanów – Wadowice 1:5

Skład KS Oświęcim: Emilian Jurzak, Grzegorz Hendzlik, Michał Matyjaszek, Krystian Sroka, Sebastian Sroka, Dariusz Wanat, Bogdan Wanat, Zbigniew Walus. Trener: Ryszard Drzyżdżyk. Kierownik: Lucjan Wesołowski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Prawy, 04.02.2019 19:07
Brawo nasi mistrzowie. Dziękuje także Panu Januszowi Chwierutowi za uczciwość, to nasz gospodarz.