PIŁKA NOŻNA. Mistrzynie i wicemistrzynie tracą punkty w ostatniej kolejce

18 czerwca 2018 Autor: png
Piłkarki Iskry Brzezinka zostały wicemistrzyniami trzeciej ligi. Fot. Szymon Chabior

Piłkarki Iskry Brzezinka zostały wicemistrzyniami trzeciej ligi. Fot. Szymon Chabior

To już jest koniec. Zakończyły się piłkarskie rozgrywki sezonu 2017/18 w kobiecej trzecie lidze. Jak od dawna było wiadomo, po drugoligowy awans sięgnęła krakowska Prądniczanka. Co ciekawe, futbolistki spod Wawelu dopiero w ostatniej kolejce straciły pierwsze punkty w tym sezonie. Na swoim terenie zremisowały z Piastem Skawina. Podziałem punktów zakończyło się także spotkanie z udziałem Iskierek z Brzezinki.

Prądniczanka absolutnie zasłużenie sięgnęła po mistrzostwo. Krakowiankom trudno było dotrzymać kroku. Długo po piętach deptały im podopieczne Krystiana Paszka, ale ostatecznie Iskra musiała uznać wyższość krakowianek. Tak więc, podobnie jak w poprzednich rozgrywkach Iskierki zamykają sezon na drugim miejscu w tabeli trzeciej ligi.

W ostatnim spotkaniu przed wakacyjną przerwą Iskra zremisowała w Tuchowie 2:2. Był to czwarty remis ekipy z Brzezinki w tym sezonie. Do tego doszły trzy porażki i trzynaście zwycięstw. Iskierki straciły w sumie piętnaście punktów do Prądniczanki i miały o sześć więcej od trzeciego Progresu Kraków. Tabelę zamyka LKS Szaflary.

Tymczasem po 2,5-letniej pracy z dalszego prowadzenia seniorskiej drużyny kobiecej Iskry zrezygnował Krystian Paszek. Trener, który niewątpliwie wykonał bardzo dobrą robotę z tym zespołem. Zostanie on jednak w klubie i zajmie się funkcjonującą od niedawna w Iskrze dziewczęcą akademią futbolu, której jest zresztą pomysłodawcą. Nowego trenera Iskierek poznamy niebawem.

Komplet wyników ostatniej kolejki w III lidze kobiet:
Tuchovia Tuchów - ISKRA BRZEZINKA 2:2
Prądniczanka Kraków - Piast Skawina 1:1
Podgórze Kraków - Progres Kraków 1:1
Puszcza Niepołomice - Olimpia Osieczany 7:2
Rysy II Bukowina Tatrzańska - LKS Szaflary 4:0
Pauzowała: Victoria Gaj

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy