PIŁKA NOŻNA. Mocne otwarcie na stadionach trzeciej i czwartej ligi

14 sierpnia 2018 Autor: png
W środę solarze zainaugurują sezon na swoim stadionie im. Braci Kisielińskich w Oświęcimiu. Fot. (png)

W środę solarze zainaugurują sezon na swoim stadionie im. Braci Kisielińskich w Oświęcimiu. Fot. (png)

Nie umilkły jeszcze echa inauguracyjnej kolejki w trzeciej i czwartej lidze, a piłkarze już sposobią się do drugiej kolejki. W bardzo dobrych nastrojach na wyjazd do Ryczowa udadzą się czwartoligowi piłkarze Unii. Z kolei klasę wyżej notowani solarze będą się chcieli zrehabilitować za porażkę z Sokołem Sieniawa.

Unia rozgromiła na swoim stadionie Wiślankę Grabie, która przecież w poprzednim sezonie należała do ścisłej czołówki czwartej ligi. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego zwyciężyli 4:0, a hat-tricka "ustrzelił" Patryk Lichota.

Po 25 minutach gry wynik otworzył Bartosz Praciak. Napastnik Unii głową skutecznie finalizował głową dośrodkowanie Patryka Lichoty. Na krótko przed końcem pierwszej odsłony Lichota pewnym uderzeniem zamienił "jedenastkę" na gola. Po zmianie stron dorzucił jeszcze dwa trafienia z dystansu i praktycznie rozstrzygnął o losach tego pojedynku.

Tymczasem solarze ulegli w Sieniawie miejscowemu Sokołowi 2:1. Podopiecznym Wojciecha Skrzypka przyszło bardzo drogo zapłacić za proste błędy w defensywie. Soła - oparta głównie na młodzieżowcach - dzielnie walczyła z zespołem naszpikowanym doświadczonymi piłkarzami.

Sokół objął prowadzenie po zbyt krótkim zagraniu obrońcy (Chlebowski) do bramkarza (Mioduszewski). Z karnego wyrównał Wójcik. Na niespełna 10 minut przed końcem beniaminek zadał decydujący cios, a gol niestety obciąża konto golkipera Soły, któremu piłka prześlizgnęła się między rękami.

Zestaw par II kolejki w trzeciej lidze:
SOŁA OŚWIĘCIM - Stal Kraśnik (środa, godz. 12)
Podlasie Biała Podlaska - Hutnik Kraków (środa, godz. 12)
Wisła Sandomierz - Podhale Nowy Targ (środa, godz. 17)
Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm (środa, godz. 17)
Wiślanie Jaśkowice - Stal Rzeszów (środa, godz. 17)
Orlęta Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (środa, godz. 17)
Avia Świdnik - Motor Lublin (środa, godz. 17)
Spartakus Daleszyce - Sokół Sieniawa (środa, godz. 17)
Wisła Puławy - Czarni Połaniec (środa, godz. 17)

Zestaw par II kolejki w czwartej lidze:
Jutrzenka Giebułtów - Dalin Myślenice (środa, godz. 11)
Clepardia Kraków - Słomniczanka Słomniki (środa, godz. 11)
Orzeł Ryczów - UNIA OŚWIĘCIM (środa, godz. 17)
MKS Trzebinia - Górnik Wieliczka (środa, godz. 17)
Wiślanka Grabie - Pcimianka Pcim (środa, godz. 17)
Orzeł Piaski Wielkie - LKS JAWISZOWICE (środa, godz. 17.30)
Beskid Andrychów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (środa, godz. 17.30)
KS Olkusz - Kaszowianka Kaszów (środa, godz. 17.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 14.08.2018 22:17
No przecież, że jutro jeszcze piąta wadowicka gra. Chełmek podejmuje Relaks Wysoka i coś mi się wydaje, że będzie sporo bramek. Strażak jedzie na Victorię. Jaworzno po blamażu w pierwszej kolejce będzie rozjuszone. Rajsko jak się nie wystraszy to powinno być dobrze.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 14.08.2018 20:14
Soła, tylko walka do upadłego! Na czwartym froncie ciekawie powinno być w Giebułtowie i Trzebini. W Ryczowie pewnie będą piłkarskie szachy i 0:0 na koniec. Z krakowskimi drużynami Jawiszowice mają niekorzystny bilans 0:1, więc pora go wyrównać. Za to w najbliższy weekend ruszają rozgrywki piłkarskiej soli naszej ziemi czyli A-Klasy. Tutaj z kolei ciekawie będzie w Gorzowie, gdzie zagra Gó
ik Brzeszcze i w Polance, gdzie objawi się siła Bobrka. Ciekawa sytuacja będzie mieć miejsce u sąsiada - A-Klasa Podokręg Chrzanów. Czy dojdzie do zbojkotowania drużyny MKS Libiąż? Czy też kluby pogodzą się z niezrozumiałą decyzją Małopolskiego OZPN? Na pewno będzie wesoło.