PIŁKA NOŻNA. Na pierwszym planie derby w Rajsku i hit w Gorzowie

19 października 2018 Autor: png
Włosienicki Sygnał jest najpoważniejszym kandydatem do sięgnięcia po mistrzostwo rundy jesiennej w oświęcimskiej klasie B. Fot. Szymon Chabior

Włosienicki Sygnał jest najpoważniejszym kandydatem do sięgnięcia po mistrzostwo rundy jesiennej w oświęcimskiej klasie B. Fot. Szymon Chabior

Starcie Rajska z Brzeziną Osiek to bezsprzecznie wydarzenie kolejki w okręgówce. Bardzo ciekawie powinno być też w Gromcu, gdzie zawitają biało-zieloni z Chełmka. Tymczasem w klasie A dojdzie do pojedynku na szczycie. Niepokonany lider z Gorzowa będzie podejmował wicelidera z Kęt. Lider klasy B z Włosienicy zagra w Harmężach.

Beniaminek z Rajska jest rewelacją rundy jesiennej. Podopieczni Grzegorza Bąka zgodnie odprawiają kolejnych rywali i zanotowali tylko jedną wpadkę (0:3 u siebie z Nadwiślaninem Gromiec). Więcej o punkt uzbierała tylko Niwa Nowa Wieś, ale Rajsko rozegrało o jeden mecz mniej. Ten duet poważnie odskoczył od pozostałej stawki. Po jedenastu seriach przewaga Rajska nad trzecim w piątoligowej tabeli Tempem Białka wynosi już osiem "oczek".

Wiele wyjaśni sobotni mecz na szczycie oświęcimskiej klasy A. Jeżeli Gorzów pokona Hejnał to automatycznie zapewni sobie mistrzostwo półmetka i będzie w znakomitej pozycji wyjściowej przed rundą rewanżową. Chcąc ciągle dalej myśleć o awansie, kęczanie nie mogą tego spotkania przegrać. W klasie B interesująco zapowiada się starcie Korony Harmęże z Sygnałem Włosienica.

Zestaw par XII kolejki w lidze okręgowej:
Relaks Wysoka - Garbarz Zembrzyce (sobota, godz. 11)
LKS RAJSKO - BRZEZINA OSIEK (sobota, godz. 15)
LKS Żarki - NIWA NOWA WIEŚ (sobota, godz. 15)
Arka Babice - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (sobota, godz. 15)
Halniak Maków Podhalański - Tempo Białka (sobota, godz. 15)
Victoria 1918 Jaworzno - Sosnowianka Stanisław Dolny (niedziela, godz. 14.30)
Nadwiślanin Gromiec - KS CHEŁMEK (niedziela, godz. 15)
Pauzuje: ZATORZANKA ZATOR

Zestaw par X kolejki oświęcimskiej klasy A:
Górnik Brzeszcze - LKS Bobrek (sobota, godz. 15)
LKS Gorzów - Team Sport Hejnał Kęty (sobota, godz. 15)
LKS Piotrowice - Zgoda Malec (sobota, godz. 15)
Orzeł Witkowice - Soła Łęki (sobota, godz. 15)
LKS Przeciszovia Przeciszów - Solavia Grojec (sobota, godz. 15.30)
Strumień Polanka Wielka - LKS Bulowice (niedziela, godz. 15)

Zestaw par IX kolejki oświęcimskiej klasy B:
LKS Poręba Wielka - LKS Głębowice (sobota, godz. 15)
Pogórze Gierałtowice - Puls Broszkowice (sobota, godz. 15)
LKS Palczowice - Skawa Podolsze (sobota, godz. 15)
Korona Harmęże - Sygnał Włosienica (sobota, godz. 15)
Iskra Brzezinka - Zaborzanka Zaborze (sobota, godz. 15)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 20.10.2018 19:22
Do Ja. A dzięki za dobre słowo. Przecież piszę w gazecie O24.pl. Pod każdym artykułem meczowym :-D
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 20.10.2018 18:36
W KO zmiana lidera, teraz to Rajsko będzie ścigane. W A-klasie hit na korzyść Gorzowa. Mecz rozgrywany przy ponurej jesiennej aurze. Prowadzenie uzyskał Gorzów po ostro bitym rożnym, piłkę miał jeszcze bramkarz na rękawicy, ale futbolówka mimo to znalazła drogę do siatki. Gorzów przewagę utrzymał do przerwy. Druga połowa to pressing Hejnału i niezłe akcje skrzydłem. Jak to bywa w takich meczach, zespół atakujący zapomniał o obronie, Gorzów po kontrze przypieczętował zwycięstwo 2:0. W B-klasie remis lidera na Koronie. O dziwo, nikt z grupy pościgowej nie skorzystał.
Ja, 20.10.2018 11:16
Rycerstwo ciebie powinni do jakies gazety wziac.fajnie piszesz
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 19.10.2018 18:47
Ciekawa kolejka w KO, A i B klasie. Czuję, że będą niespodzianki a największa może być w Harmężach :-)