PIŁKA NOŻNA. Nie ma mocnych na solarzy, czyli serio trwaj!

23 października 2017 Autor: png
Oświęcimscy solarze ciągle otwierają trzecioligową tabelę. Fot. (png)

Oświęcimscy solarze ciągle otwierają trzecioligową tabelę. Fot. (png)

Czy oświęcimscy solarze obronią pozycję lidera i sięgną po jesienne mistrzostwo trzeciej ligi? To pytanie najczęściej zadają sobie kibice drużyny z Plant. Póki co, podopieczni Sebastiana Stemplewskiego spisują się znakomicie i zgodnie odprawiają kolejnych rywali. Do zakończenia pierwszej rundy pozostały jeszcze cztery kolejki gier.

W ostatniej serii solarze pokonali na wyjeździe JKS 1909 Jarosław 1:0. To niezwykle cenne zwycięstwo, bo odniesione na wyjątkowo trudnym terenie. Gola na wagę wygranej strzelił Krzysztof Hałgas, który celnie przymierzył głową po dośrodkowaniu w pole karne Pawła Cygnara.

Jarosławscy piłkarze mogli doprowadzić do remisu w 70 minucie, ale Dawid Gargasz obronił "jedenastkę" podyktowaną za zagranie ręką Konrada Kasolika. Bramkarz Soły sparował uderzenie z 11 metrów Kamila Stachyry. Gospodarze do końca szukali przynajmniej jednego punktu, ale wszystko skończyło się po myśli solarzy.

Soła ma punkt przewagi nad Motorem. Lublinianie w ostatniej kolejce pokonali w szczęśliwych okolicznościach Chełmiankę Chełm 1:0. Trzecie miejsce zajmuje KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, który ma trzy "oczka" mniej oświęcimian. Tuż "za pudłem" znajduje się Stal Rzeszów i Orlęta z Radzynia Podlaskiego.

W najbliższą sobotę zespół Sebastiana Stemplewskiego będzie podejmował Spartakusa Daleszyce. Tydzień później Soła w derbach zachodniej Małopolski zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Trzebinią. Na zakończenie pierwszej rundy solarze zagrają jeszcze w Rzeszowie ze Stalą i na swoim stadionie z Wiślanami Jaśkowice.

JKS 1909 Jarosław - SOŁA Oświęcim 0:1 (0:0)
Bramka: Hałgas 55. Sędziował: Piotr Burak z Zamościa. Żółte kartki: Ozimek, Stachyra, Urbaniak - Knapik, Jamróz. Widzów: 200.
JKS: Zając - Oziek, Michalak (85. Bąk), Maciejewski, Pękala - Surmiak, Stachyra, Kmak (70. Bała), Ochał - Urbaniak, Purcha.
SOŁA: Gargasz - Wadas, Jamróz, Kasolik, Drzymont - Gleń, Szewczyk (70. Wawoczny), Hałgas (85. Snadny), Dynarek - Knapik (60. Czapla), Cygnar.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy