PIŁKA NOŻNA. Nigdy białej flagi! Solarze się nie poddają

06 lutego 2018 Autor: png
Rodzi się zupełnie nowa drużyna oświęcimskiej Soły. Fot. (png)

Rodzi się zupełnie nowa drużyna oświęcimskiej Soły. Fot. (png)

Najstarszy oświęcimski klub, który za rok będzie obchodził setne urodziny przechodzi trudny czas. Decyzja o wycofaniu się "Kredytów Chwilówek" z dalszego sponsorowania pierwszej drużyny Soły bardzo poważnie zachwiała stabilnością. W jednym momencie wszystko stanęło na głowie.

Solarze się jednak nie poddają za co należy im się olbrzymi szacunek. Wiadomo kto zostaje z klubem kiedy jest pod górkę i odwrotnie... Rzecz tyczy rzecz jasna osób "kręcących się przy klubie", a nie piłkarzy.

Z zespołu, który jesieną walczył na trzecioligowych boiskach pozostał piach i pył. Tego się akurat można było spodziewać. Trudno się dziwić zawodnikom, którzy mają swoje rodziny i w pierwszej kolejności po prostu muszą zapewnić byt swoim najbliższym. Futbol to ich zawód, tak jak każdy inny. Mogli jednak odejść z podniesioną głową, czyli pożegnać się grając pełnym składem w derbowym spotkaniu z Unią. Nikt jednak na to nie wpadł, bo po co...

Dopiegła końca także pewna epoka, bo po siedmiu latach pracy z zespołem Soły do Sarmacji Będzin odszedł Sebastian Stemplewski. Nowym trenerem oświęcimskich solarzy został Tomasz Świderski. Ten szkoleniowiec był ostatnio związany z Sandecją Nowy Sącz, a wcześniej pracował w bielskim Podbeskidziu. Jego asystentami będą Łukasz Jasek i Krzysztof Zarzycki.

Soła odwołała wszystkie styczniowe sparingi z wyjątkiem derbów z Unią. Drużyna z Plant przegrała 0:2, ale najważniejsze, że mecz został rozegrany. Młoda drużyna solarzy pokazała charakter i serce do gry. A to jest teraz najistotniejsze. Po meczu z Unią, podopieczni Tomasza Świderskiego zmierzyli się z WSS Wisłą. W Czechowicach-Dziedzicach przegrali 2:4 (2:1), a gole dla Soły strzelili testowani gracze. Kolejnym rywalem oświęcimian będzie w najbliższą sobotę Skra Częstochowa. Mecz zostanie rozegrany na wyjeździe.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
mark, 07.02.2018 10:38
Ciekawe czy i jak miasto pomoże Sole. Chyba ze ma ten klub gdzieś w głębokim poważaniu