PIŁKA NOŻNA. Niwa i Hejnał z nowymi trenerami

05 czerwca 2020 Autor: png
Niwa Nowa Wieś ma nowego trenera. Do zmiany szkoleniowca seniorskiej drużyny doszło także w Hejnale Kęty. Fot. (png)

Niwa Nowa Wieś ma nowego trenera. Do zmiany szkoleniowca seniorskiej drużyny doszło także w Hejnale Kęty. Fot. (png)

Do zmian na trenerskich stanowiskach doszło w piłkarskich zespołach z Nowej Wsi i Kęt. Nowym szkoleniowcem Niwy został Michał Matejko. Z kolei Hejnał poprowadzi Kamil Żmuda.

W Nowej Wsi Michał Matejko zastąpi wspomnianego Kamila Żmudę. Nowy trener Niwy to 32-letni były piłkarz brzeszczańskiego Górnika, Czańca, bielskiej Stali, Wilamowiczanki, Piasta Nowy Bieruń oraz Orła Ryczów.

Niwa Nowa Wieś zakończyła sezon 2019-20 po rundzie jesiennej. Na półmetku rozgrywek wadowickiej okręgówki zajmowała trzecią pozycję za Chełmkiem (awans do IV ligi) i Tempem Białka. Nowowsianie uzbierali 27 punktów. Wygrali osiem spotkań, trzy zremisowali, a czterokrotnie musieli uznać wyższość rywali.

Właśnie z Nowej Wsi do Kęt przeniósł się Kamil Żmuda, który zastąpił Łukasza Jagodę. Nowy trener Hejnału to postać doskonale znana w naszym regionie. Wcześniej pracował z innymi klubami kęckiej gminy. Był grającym trenerem Soły Łęki i Niwy Nowa Wieś. Posiada licencję UEFA A.

Kęczanie to beniaminek ligi okręgowej. Jesienią byli zdecydowanie najlepsi w rozgrywkach oświęcimskiej klasy A. Zespół prowadzony przez Łukasza Jagodę o cztery punkty wyprzedził Przeciszovię i miał sześć więcej od Górnika Brzeszcze oraz Soły Łęki. Team Sport Hejnał wygrał dziewięć gier, przy jednym remisie i jednej porażce.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 09.06.2020 12:07
W sparingu Niwa lepsza od Hejnału 4:1. A w czwartej, trener Bąk zmienia LKS Rajsko na dwójkę Zagłębia Sosnowiec. Ciekawe kto na godne następstwo.