PIŁKA NOŻNA. Niwa nie zwalnia tempa. Remis solarzy i porażka Unii. Komplet wyników!

01 września 2018 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii doznali już trzeciej porażki w tym sezonie. Fot. Szymon Chabior

Piłkarze oświęcimskiej Unii doznali już trzeciej porażki w tym sezonie. Fot. Szymon Chabior

Trzecioligowa Soła podzieliła się dziś punktami na swoim obiekcie z Chełmianką Chełm. Goście objęli prowadzenie już po niespełna pięciu minutach gry. Z rzutu karnego trafił Mateusz Kompanicki. Krótko po przerwie do remisu doprowadził Michał Chowaniec. Podopieczni Wojciecha Skrzypka z dorobkiem pięciu punktów zajmują dwunaste miejsce w tabeli.

W minorowych nastrojach są kibice Unii. Biało-niebiescy wystartowali zdecydowanie poniżej oczekiwań. W pięciu meczach oświęcimianie odnieśli dwa zwycięstwa i doznali aż trzech porażek. Dziś wrócili "na tarczy" z wyjazdowego meczu z Clepardią Kraków. Zdecydowanie lepiej w czwartej lidze radza sobie Jawiszowice. Po pięciu seriach beniaminek wciąż jest niepokonany!

Bardzo ciekawie było dziś na piątoligowych boiskach. W szlagierowo zapowiadających się derbach powiatu Brzezina Osiek uległa Niwie Nowa Wieś 0:2. Było to juz piąte zwycięstwo Niwy w tym sezonie. Dzięki temu nowowsianie są samodzielnym liderem okręgówki. Z kolei beniaminek z Rajska został boleśnie przystopowany przez gromieckiego Nadwiślanina. Zapraszamy do zapoznania się z kompletem sobotnio-niedzielnych rezultatów.

Wyniki w trzeciej lidze:
SOŁA OŚWIĘCIM - Chełmianka Chełm 1:1
Avia Świdnik - Podhale Nowy Targ 2:2
Spartakus Daleszyce - Stal Rzeszów 1:1
Podlasie Biała Podlaska - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3
Czarni Połaniec - Stal Kraśnik 2:1
Hutnik Kraków - Sokół Sieniawa 3:1
Orlęta Radzyń Podlaski - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:0
Wisła Sandomierz - Wiślanie Jaśkowice 2:1
Wisła Puławy - Motor Lublin 0:0

Wyniki w czwartej lidze:
Clepardia Kraków - UNIA OŚWIĘCIM 2:0
Słomniczanka Słomniki - LKS JAWISZOWICE 0:3
Górnik Wieliczka - Jutrzenka Giebułtów 1:3
Wiślanka Grabie - Orzeł Ryczów 0:1
Dalin Myślenice - KS Olkusz 2:1
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Orzeł Piaski Wielkie 1:0
Kaszowianka Kaszów - MKS Trzebinia 2:0
Pcimianka Pcim - Beskid Andrychów 0:2

Wyniki w piątej lidze:
BRZEZINA OSIEK - NIWA NOWA WIEŚ 0:2
LKS RAJSKO - Nadwiślanin Gromiec 0:3
ZATORZANKA ZATOR - Sosnowianka Stanisław Dolny 2:0
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - KS CHEŁMEK 1:2
Tempo Białka - Garbarz Zembrzyce 1:0
Relaks Wysoka - LKS Żarki 3:1
Arka Babice - Victoria 1918 Jaworzno 1:6
Iskra Klecza Dolna - Halniak Maków Podhalański 0:3 (walkower, Iskra Klecza Dolna wycofała się z rozgrywek)

Wyniki w klasie A:
Soła Łęki - Zgoda Malec 4:2
Strumień Polanka Wielka - Górnik Brzeszcze 1:2
LKS Piotrowice - LKS Gorzów 1:7
Orzeł Witkowice - LKS Bobrek 4:1
LKS Przeciszovia Przeciszów - Team Sport Hejnał Kęty 2:3
Solavia Grojec - LKS Bulowice 1:3

Wyniki w klasie B:
LKS Głębowice - Pogórze Gierałtowice 2:3
LKS Palczowice - LKS Poręba Wielka 1:3
Korona Harmęże - Puls Broszkowice 4:0
Iskra Brzezinka - Skawa Podolsze 2:2
Zaborzanka Zaborze - Sygnał Włosienica 1:1

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 05.09.2018 19:53
Zaległy mecz Pucharu Polski III runda. Soła Łęki - Soła Oświęcim 1:4 (1:3). Generalnie mecz bez historii. Przedstawiciel A-Klasy przeciw 3. lidze. W pierwszej połowie dość szybkie trzy gole Soły O. choć mogło być ciekawie kiedy piłka strzelona w kozioł przelobowała nowy nabytek bramkarski Oświęcimia - bez konsekwencji. Łęki zdobyły gola w ostatniej minucie pierwszej połówki po strzale z rzutu wolnego z 20 metrów. Futbolówkę bitą przy słupku przy ziemi bramkarz miał jeszcze na rękawicy, ale to było za mało. Druga połowa to obrona Solarzy z Łęk. Soła O. strzeliła gola z rzutu wolego po dodatkowej obcierce w polu ka
ym. Druga połowa meczu to festiwal dośrodkowań bez adresata w pole ka
e Łęk, brak umiejętności rozgrywania rzutów rożnych oraz ogólna indolencja strzelecka. Coś tak czuję, że nie usłyszą dziś w Oświęcimiu od trenera ciepłych słów. Idealnie byłoby gdyby Soła w kolejnej rundzie spotkała się z Niwą.
EvRy, 02.09.2018 23:23
Ultras przez Twoje mocno oklepane teksty nie mamy konentarza Rycerstwa...
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 02.09.2018 21:51
Ważny punkt Soły choć jest niedosyt. Kolejna okazja w Nowym Targu, tam obstawiam zwycięstwo. W czwartej tym razem nie dała rady Unia a Jawiszowice dopisały trzy punkty. Zarówno LKS-owi jak i 95-letniej Słomniczance spektakl skradł sędzia, pokazując miejscowym 11 żółtych kartek i 1 czerwoną (w wyniku 2 żółtych). Jawiszowice zobaczyły tylko 4 "żółtka". Występ magika został nagrodzony rzęsistymi gwizdami a boisko opuścił w asyście ochrony. W piątej pierwsza strata Rajska. Zatorzanka zgodnie z oczekiwaniami. Niwa nabiera rozpędu, wszystko w lidze wygrywa + bardzo dobry bilans bramkowy + gra jeszcze w Pucharze. W A-Klasie Hejnał w doliczonym czasie ucieka spod topora a o Gorzowie napisali poniżej Ultrasi :). W B-Klasie trzeba odnotować remis Zaborzanki z Sygnałem. No i w środę jest podobno zaległy mecz pucharowy III rundy Soła Łęki - Soła Oświęcim. Dziwna rzecz, ale znalezienie w lokalnych mediach a nawet na stronie PPN Oświęcim informacji o rozgrywkach Pucharu Polski w podokręgu Oświęcim graniczy z cudem.
Ultras Gorzów, 02.09.2018 15:27
Na dość daleki wyjazd do Piotrowic mobilizujemy się od końcówki ubiegłego sezonu, kiedy to Piotrowiczanie pozwolili sobie na wypisywanie bzdur na nasz temat na różnych portalach związanych ze środowiskiem kibicowskim. Pięć godzin przed meczem ruszamy z ze stacji PKP specjalem w 670 głów do Oświęcimia, stamąd do Przeciszowa a potem podstawionymi autobusami na stadion , do tego 2 autobusy , 7 busów i kilka aut ekipy samochodowej - łącznie na stadionie w Piotrowicach meldujemy się w 964 osoby i zajmujemy wszystkie trybuny gospodarzy, którzy z konieczności przenoszą się za jedną z bramek. Od początku jedziemy z mocnym dopingiem - hitem tego dnia jest "Szkocja" która wbija w ziemię miejscowych. Pomaga to naszym piłkarzom, którzy robią to samo na boisku czego efektem jest totalne upokorzenie Piotrowiczan. Ich około 600 osobowy młyn jest totalnie niesłyszalny w naszych sektorach a po kolejnych traconych bramkach ewidentnie się przerzedza. Na początku drugiej połowy prezentujemy efektowną sektorówkę z napisem "Władcy Małopolski 1312" o wymiarach 45 na 10 metrów w asyście 170 rac i około 600 strobo - efekt kozacki. Warto również zaznaczyć, że przez cały mecz powiewa nad naszymi głowami 130 flag na kijach o wymiarach 1 na 1 metr, które zostały zakupione z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży klubowych smyczy i datków na dożynkach w zeszłym roku. W 90 minucie odpalamy jeszcze 30 świec dymnych w barwach Naszego klubu co ewidentnie nie podoba się wąsom - kilku dobrych chłopaków dostaje mandaty i sprawy w sądzie ale na pewno nie zostaną sami...Po meczu piona z naszymi goleadorami i spokojny przejazd autobusami do stacji PKP w Przeciszowie - na stacji w Oświęcimiu trafiamy na kilkuset osobową wycieczkę z Japonii, która spontanicznie dołącza się do naszych chóralnych pieśni - bardzo sympatyczna akcja. Oprócz tego kilka osób z Iskry Brzezinka napina się do nas z kładki ale zostają wyśmiani. W Gorzowie meldujemy się późnym popołudniem ale zamiast do domów udajemy się na stadion gdzie razem z piłkarzami świętujemy zwycięstwo i palimy do około 2 w nocy grilla. Oby każdy wyjazd był tak udany jak ten. Podziękowania dla naszych zgód które wsparły nas na tym wyjeździe - dla 67 chłopaków z Górala Żywiec , 23 ziomków Zagłębia Lubin oraz 6 chłopa z Kotwicy Kołobrzeg - jesteście wielcy - Braci się nie traci! PDW Mysza, Matrix, Kami, Rotor, Bobi!!! ULTRAS GORZÓW
Ultras Gorzów, 02.09.2018 14:55
Na dość daleki wyjazd do Piotrowic mobilizujemy się od końcówki ubiegłego sezonu, kiedy to Piotrowiczanie pozwolili sobie na wypisywanie bzdur na nasz temat na różnych portalach związanych ze środowiskiem kibicowskim. Pięć godzin przed meczem ruszamy z ze stacji PKP specjalem w 670 głów do Oświęcimia, stamąd do Przeciszowa a potem podstawionymi autobusami na stadion , do tego 2 autobusy , 7 busów i kilka aut ekipy samochodowej - łącznie na stadionie w Piotrowicach meldujemy się w 964 osoby i zajmujemy wszystkie trybuny gospodarzy, którzy z konieczności przenoszą się za jedną z bramek. Od początku jedziemy z mocnym dopingiem - hitem tego dnia jest "Szkocja" która wbija w ziemię miejscowych. Pomaga to naszym piłkarzom, którzy robią to samo na boisku czego efektem jest totalne upokorzenie Piotrowiczan. Ich około 600 osobowy młyn jest totalnie niesłyszalny w naszych sektorach a po kolejnych traconych bramkach ewidentnie się przerzedza. Na początku drugiej połowy prezentujemy efektowną sektorówkę z napisem "Władcy Małopolski 1312" o wymiarach 45 na 10 metrów w asyście 170 rac i około 600 strobo - efekt kozacki. Warto również zaznaczyć, że przez cały mecz powiewa nad naszymi głowami 130 flag na kijach o wymiarach 1 na 1 metr, które zostały zakupione z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży klubowych smyczy i datków na dożynkach w zeszłym roku. W 90 minucie odpalamy jeszcze 30 świec dymnych w barwach Naszego klubu co ewidentnie nie podoba się wąsom - kilku dobrych chłopaków dostaje mandaty i sprawy w sądzie ale na pewno nie zostaną sami...Po meczu piona z naszymi goleadorami i spokojny przejazd autobusami do stacji PKP w Przeciszowie - na stacji w Oświęcimiu trafiamy na kilkuset osobową wycieczkę z Japonii, która spontanicznie dołącza się do naszych chóralnych pieśni - bardzo sympatyczna akcja. Oprócz tego kilka osób z Iskry Brzezinka napina się do nas z kładki ale zostają wyśmiani. W Gorzowie meldujemy się późnym popołudniem ale zamiast do domów udajemy się na stadion gdzie razem z piłkarzami świętujemy zwycięstwo i palimy do około 2 w nocy grilla. Oby każdy wyjazd był tak udany jak ten. Podziękowania dla naszych zgód które wsparły nas na tym wyjeździe - dla 67 chłopaków z Górala Żywiec , 23 ziomków Zagłębia Lubin oraz 6 chłopa z Kotwicy Kołobrzeg - jesteście wielcy - Braci się nie traci! PDW Mysza, Matrix, Kami, Rotor, Bobi!!! ULTRAS GORZÓW
, 02.09.2018 14:21
ha,ha,ha U. G. Pozytywnie w opór :-D
Ultras Gorzów, 02.09.2018 13:07
Na dość daleki wyjazd do Piotrowic mobilizujemy się od końcówki ubiegłego sezonu, kiedy to Piotrowiczanie pozwolili sobie na wypisywanie bzdur na nasz temat na różnych portalach związanych ze środowiskiem kibicowskim. Pięć godzin przed meczem ruszamy z ze stacji PKP specjalem w 670 głów do Oświęcimia, stamąd do Przeciszowa a potem podstawionymi autobusami na stadion , do tego 2 autobusy , 7 busów i kilka aut ekipy samochodowej - łącznie na stadionie w Piotrowicach meldujemy się w 964 osoby i zajmujemy wszystkie trybuny gospodarzy, którzy z konieczności przenoszą się za jedną z bramek. Od początku jedziemy z mocnym dopingiem - hitem tego dnia jest "Szkocja" która wbija w ziemię miejscowych. Pomaga to naszym piłkarzom, którzy robią to samo na boisku czego efektem jest totalne upokorzenie Piotrowiczan. Ich około 600 osobowy młyn jest totalnie niesłyszalny w naszych sektorach a po kolejnych traconych bramkach ewidentnie się przerzedza. Na początku drugiej połowy prezentujemy efektowną sektorówkę z napisem "Władcy Małopolski 1312" o wymiarach 45 na 10 metrów w asyście 170 rac i około 600 strobo - efekt kozacki. Warto również zaznaczyć, że przez cały mecz powiewa nad naszymi głowami 130 flag na kijach o wymiarach 1 na 1 metr, które zostały zakupione z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży klubowych smyczy i datków na dożynkach w zeszłym roku. W 90 minucie odpalamy jeszcze 30 świec dymnych w barwach Naszego klubu co ewidentnie nie podoba się wąsom - kilku dobrych chłopaków dostaje mandaty i sprawy w sądzie ale na pewno nie zostaną sami...Po meczu piona z naszymi goleadorami i spokojny przejazd autobusami do stacji PKP w Przeciszowie - na stacji w Oświęcimiu trafiamy na kilkuset osobową wycieczkę z Japonii, która spontanicznie dołącza się do naszych chóralnych pieśni - bardzo sympatyczna akcja. Oprócz tego kilka osób z Iskry Brzezinka napina się do nas z kładki ale zostają wyśmiani. W Gorzowie meldujemy się późnym popołudniem ale zamiast do domów udajemy się na stadion gdzie razem z piłkarzami świętujemy zwycięstwo i palimy do około 2 w nocy grilla. Oby każdy wyjazd był tak udany jak ten. Podziękowania dla naszych zgód które wsparły nas na tym wyjeździe - dla 67 chłopaków z Górala Żywiec , 23 ziomków Zagłębia Lubin oraz 6 chłopa z Kotwicy Kołobrzeg - jesteście wielcy - Braci się nie traci! PDW Mysza, Matrix, Kami, Rotor, Bobi!!! ULTRAS GORZÓW
hotin , 02.09.2018 12:54
Samymi remisami ,to się nigdy nie utrzymacie.
mieszkaniec, 01.09.2018 23:18
Szkoda jednak tego remisu.