PIŁKA NOŻNA. Nowy klub w Brzezince!

11 stycznia 2018 Autor: png
W Brzezince mamy nowy klub! Zarejestrowano Stowarzyszenie Kobiecy Klub Piłki Nożnej Iskra Brzezinka. Fot. Szymon Chabior

W Brzezince mamy nowy klub! Zarejestrowano Stowarzyszenie Kobiecy Klub Piłki Nożnej Iskra Brzezinka. Fot. Szymon Chabior

W rundzie rewanżowej piłkarskich rozgrywek w Brzezince będą działały dwa kluby! Oprócz LKS Iskry do Krajowego Rejestru Sądowego zostało wpisane stowarzyszenie Kobiecy Klub Piłki Nożnej Iskra Brzezinka. To kapitalna wiadomość dla wszystkich uganiających się za futbolówką dziewcząt.

Nowy klub ma się zajmować wyłącznie piłką kobiecą. Obecnie zarząd nowego stowarzyszenia będzie kompletował budżet oraz przygotowywał strukturę organizacyjną, aby po sezonie przejąć drużynę seniorek grających w Iskrze Brzezinka. W związku z tym w Brzezince będą funkcjonowały dwa kluby. Ludowy Klub Sportowy zajmujący się męską piłką oraz KKPN prowadzący grupy kobiece.

Kobiecy Klub Piłki Nożnej Iskra Brzezinka ma swoje logo i nowy zarząd. Prezesem został wybrany Łukasz Mędrysa, a sekretarzem Marcin Kała. Funkcję skarbnika będzie pełnił Krystian Paszek. Członkowie zarządu to Maciej Biesik i Dawid Spadek.

Miniony rok nie był łatwy dla "Iskierek". Tyczy to szczególnie rundy jesiennej. Dużym problemem były zawirowania związane z pogodą, wycofaniem się Glinika Gorlice oraz niestawieniem się na meczu ekipy z Tuchowa. To spowodowało, że zespół z Brzezinki w środku sezonu pozostawał przez miesiąc bez rozgrywek ligowych. Z kolei mecz z Victorią Gaj po długich perypetiach został ostatecznie przeniesiony na wiosnę.

Na półmetku sezonu Iskra Brzezinka plasuje się na drugim miejscu w tabeli i traci osiem punktów do liderującej Prądniczanki Kraków. Podopieczne Krystiana Paszka mają jednak o jeden mecz rozegrany mniej. Wygrały siedem spotkań, zremisowały jedno oraz poniosły też jedną porażkę. Dziewczęta niewątpliwie zrobiły kolejny krok w rozwoju sportowym.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Luki, 14.01.2018 11:26
W tym momencie Iskra zaprasza dziewczynki w wieku 8-12 na zajecia do Dziewczecej Akademii Futbolu. Wszystkie starsze dziewczęta bez ograniczenia wiekowegomoga brać udział w zajęciach drużyny seniorskiej.
Xxjaxx, 12.01.2018 21:42
Dziewczyny w jakim wieku mogą uczestniczyć w zajeciach?