PIŁKA NOŻNA. O "Puchar Tymbarku" zagrają jesienią

07 maja 2020 Autor: png
Tegoroczny turniej ogólnopolski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" został przeniesiony na jesień. Przed rokiem w zawodach do lat 12 świetnie spisała się reprezentacja dziewcząt Akademii Piłkarskiej z Przeciszowa. Fot. nadesłane

Tegoroczny turniej ogólnopolski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" został przeniesiony na jesień. Przed rokiem w zawodach do lat 12 świetnie spisała się reprezentacja dziewcząt Akademii Piłkarskiej z Przeciszowa. Fot. nadesłane

Przed rokiem znakomicie w ogólnopolskim turnieju piłkarskim "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" radziła sobie reprezentacja dziewcząt Akademii Piłkarskiej z Przeciszowa. Dwa lata temu klasą dla siebie była ekipa Akademii Piłkarskiej oświęcimskiej Unii. W tym roku, ten cieszący się wielkim zainteresowaniem w kraju, turniej został przeniesiony z wiosny na jesień.

Wszystko oczywiście za sprawą pandemii koronawirusa. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że ogólnopolski turniej dla najmłodszych "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" został przeniesiony na jesień 2020 roku. Rozgrywki na szczeblu wojewódzkim zaplanowano na wrzesień. Z kolei finały na szczeblu krajowym odbędą się na początku października. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy, iż przed rokiem rewelacyjnie w turnieju dziewcząt do lat 12 spisywała się Akademia Piłkarska z Przeciszowa. Ta drużyna zajęła drugie miejsce w wojewódzkim finale z udziałem 22 ekip. Przeciszowianki szły jak burza, pokonując kolejne przeszkody w drodze do celu. Dziewczęta rozegrały kapitalne zawody, doznając porażki dopiero w finale.

W meczu finałowym w którym wygrana gwarantowała przepustkę do ogólnopolskich finałów na Stadionie Narodowym w Warszawie drużyna z Przeciszowa niestety musiała uznać wyższość Wisły Brzeźnica.

Z kolei przed dwoma laty rewelacyjnie w turnieju dziewcząt do lat 10 radziły sobie młode futbolistki z AP Unii. Oświęcimianki były drugie w małopolskich finałach ogólnopolskiego turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Zwyciężył MTS Piast Skawina i ten właśnie zespół reprezentował Małopolskę w Warszawie na stadionie PGE Narodowym.

Zawody "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. W dotychczasowych edycjach zgłoszonych zostało blisko dwa miliony dzieci.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy