PIŁKA NOŻNA. Obronić dla Oświęcimia trzecią ligę!

24 grudnia 2018 Autor: png
Styczniowe derby tradycyjnie otworzą piłkarski rok w Oświęcimiu. Fot. (png)

Styczniowe derby tradycyjnie otworzą piłkarski rok w Oświęcimiu. Fot. (png)

Takie właśnie świąteczne życzenia składają sobie kibice oświęcimskich solarzy. Jak w rundzie wiosennej będą się prezentowali piłkarze Soły? Czy trzecia liga pozostanie w nadsolańskim grodzie? Z kolei biało-niebiescy mają w najbliższej rundzie walczyć o czołowe miejsca w czwartej lidze. Pierwszym sprawdzianem dla obu ekip będą tradycyjne derby miasta.

Mecz o "Puchar Prezydenta Oświęcimia" z okazji 74. rocznicy wyzwolenia miasta i obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau otworzy futbolowy rok 2019. Ostatni taki mecz rozegrano na bocznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z wygranej cieszyli się unici, ale prowadzeni wtedy jeszcze przez Tomasza Świderskiego solarze pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

W styczniowych derbach 2018 roku Unia szybko objęła prowadzenie po stałym fragmencie. Futbolówkę z kornera dograł Jakub Jończyk, a Dawid Balon z bliska pokonał golkipera solarzy. Krótko po zmianie stron ten sam zawodnik podwyższył wynik, który utrzymał się już do końcowego gwizdka arbitra.

Rok wcześniej na bocznym boisku solarzy gospodarze zwyciężyli 2:0, po trafieniach Dawida Dynarka i Przemysława Knapika. W 2016 roku styczniowy pojedynek zakończył się zwycięstwem Unii. Biało-niebiescy odzyskali prymat w mieście po wygranej w rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie padł rezultat remisowy 1:1. Gola dla Soły strzelił Jakub Snadny, a wyrównał Przemysław Dudzic.

2019 rok będzie szczególny dla klubu z oświęcimskich Plant. Soła świętować będzie bowiem okrągłą rocznicę 100-lecia istnienia. Najlepszym prezentem dla dostojnej jubilatki byłaby obrona statusu trzecioligowca. Po pierwszej rundzie Soła zamyka tabelę, ale straty do miejsca gwarantującego utrzymanie nie są duże. Podopieczni Łukasza Surmy mają cztery "oczka" mniej od bezpiecznych Czarnych z Połańca.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 25.12.2018 15:32
Kk, za brak drużyny w kategorii junior ujemne punkty? Pierwsze słyszę o takiej historii. Gdzie to takie sytuacje?
Kk, 25.12.2018 12:39
Nie bo w jawiszowicach nie maja juniorów i 4 liga maja a np w innych ligach 4 drużyny za brak juniorów dostali np minusowe punkty za brak i nie wiedziałem jak to jest . Dlatego mnie to zaciekawiło dzięki rycerz
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 25.12.2018 08:36
Pod tym względem 3. i 4. liga ma mniej więcej takie same wymagania. Za przewodnikiem licencyjnym 3 ligi ze strony MZPN: "Wnioskodawca musi mieć co najmniej trzy (3) zespoły młodzieżowe w ramach własnego podmiotu prawnego lub ze stowarzyszonym z nim innym podmiotem prawnym. Wnioskodawca, który nie posiada tylu drużyn młodzieżowych, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, może podpisać stosowną umowę na szkolenie młodzieży z innym podmiotem zajmującym się wyłącznie szkoleniem młodzieży, który może zawierać umowę tylko z jednym Wnioskodawcą.
Wnioskodawca ponosi odpowiedzialność za utrzymanie i funkcjonowanie podmiotu prowadzącego na jego rzecz zespoły młodzieżowe. Wszystkie zespoły młodzieżowe muszą uczestniczyć w oficjalnych rozgrywkach lub programach zatwierdzonych przez PZPN i rozgrywanych na poziomie krajowym lub regionalnym."
W 4. lidze jest taki haczyk, że klub musi posiadać trzy drużyny młodzieżowe, natomiast pod warunkiem zgody MZPN może uzyskać licencję posiadając tylko dwa takie zespoły.
Warunki licencyjne nie precyzują czy mają to być juniorzy starsi, młodsi, trampkarze czy żaczki. Liczy się sam fakt prowadzenia drużyn młodzieżowych.
Kk, 24.12.2018 20:00
Mam takie pytanko może ktoś będzie wiedział albo rycerz wiosny ... może grać np w 4 lidze lub 3 drużyna seniorów jeśli nie posiada juniorów ??????