PIŁKA NOŻNA. Osiem testów beniaminka

05 grudnia 2019 Autor: png
Beniaminek z Rajska miał zdecydowanie lepszą drugą połowę rundy jesiennej od pierwszej. Fot. (png)

Beniaminek z Rajska miał zdecydowanie lepszą drugą połowę rundy jesiennej od pierwszej. Fot. (png)

Osiem gier kontrolnych przed rozpoczęciem rundy wiosennej zaplanował trener czwartoligowego beniaminka z Rajska. Jak mówi Grzegorz Bąk sześć z nich LKS Rajsko ma rozegrać w składzie zbliżonym do optymalnego. Dwa będą poświęcone na testy. Na boisko wybiegnie przede wszystkim młodzież i ewentualni nowi gracze sprawdzani pod kątem przydatności do zespołu.

Dla zespołu z Rajska to pierwszy, historyczny sezon na czwartoligowych boiskach. Po pierwszej rundzie beniaminek zajmuje trzynaste miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów (pięć zwycięstw, dwa remisy, dziesięć porażek).

- Szkoda przede wszystkim punktów straconych w meczach z Trzebinią w Rajsku (0:0), Wisłą II Kraków (2:0) w Myślenicach i Clepardią Kraków na wyjeździe (3:1). Trzeba być jednak realistą i docenić to co mamy na koncie - mówi Grzegorz Bąk, trener zespołu.

Początek sezonu 2019/20 w wykonaniu ekipy z Rajska nie był szczególnie udany. Beniaminek miał olbrzymie problemy z punktowaniem i szybko osiadł w dolnych rejonach tabeli. W pierwszych meczach podopieczni Grzegorza Bąka próbowali narzucać przeciwnikom własny styl gry. Wyraźnie brakowało jednak czwatoligowego doświadczenia.

- Wyciągnęliśmy wnioski z tych porażek i zaczęliśmy szukać punktów w graniu szybkim atakiem. Mówiąc krótko, czujna defensywa i szukanie swoich szans w kontach. To zdało egzamin. Punktów zaczęło przybywać - cieszy się Grzegorz Bąk.

Po zakończeniu pierwszej rundy Rajsko nie grało już żadnych sparingów. Piłkarze będą trenowali do połowy grudnia. Później planowana jest wspólna kolacja wigilijna, a do piłkarskich zajęć drużyna ma wrócić w połowie stycznia. - Teraz skupiamy się na roztrenowaniu i podleczeniu urazów. Przygotowania do wiosny w naszym przypadku to w zdecydowanej większości zajęcia na orliku w Brzezince - zakończył trener Rajska.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 11.12.2019 13:29
Jarosław Płonka przestał być trenerem Jawiszowic. Początkiem grudnia doszło też do zmian na ławce LKS Gorzów, trenera Sermaka zastąpił trener Kania, który w poprzedniej rundzie prowadził LKS Bobrek.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 06.12.2019 19:46
Jesień w czwartej lidze skończyła się 3 tygodnie temu, ale tabela cały czas ewoluuje. Wpierw punkty walkowerem przyznano Cza
ym Staniątki za mecz ze Słomniczanką teraz punkty zyskał Sokół Kocmyrzów kosztem Wiślan Jaśkowice, jednak hitową akcję wykonano karząc Skawinkę 5 (!) walkowerami - powodem brak opłat za kartki.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 05.12.2019 10:11
To taki ogólny plan, czy może wiadomo z kim trener planuje sparować?