PIŁKA NOŻNA. Ostatni test solarzy

23 lutego 2018 Autor: png
Mecze o konkretną stawkę solarze rozpoczną od pucharowego starcia z Trzebinią. Fot. (png)

Mecze o konkretną stawkę solarze rozpoczną od pucharowego starcia z Trzebinią. Fot. (png)

Już jutro w Krakowie na boisku Garbarni ze sztuczną nawierzchnią rozegrany zostanie sparing oświęcimskich solarzy z czwartoligową Jutrzenką Giebułtów. Początek wyznaczono na godz. 15. Dla podopiecznych Tomasza Świderskiego będzie to ostatni sprawdzian przed finałem Pucharu Polski zachodniej Małopolski, który zaplanowano na pierwszy weekend marca. Przypomnijmy, iż rywalem oświęcimian będzie MKS Trzebinia.

Jutrzenka Giebułtów to typowy przedstawiciel środka tabeli małopolskiej czwartej ligi. Zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 23 punktów (siedem zwycięstw, dwa remisy, sześć porażek). Ten zespół rozpocznie futbolową wiosnę od wyjazdowego pojedynku w Kleczy Dolnej. W XXVIII kolejce Jutrzenka zmierzy się w Oświęcimiu z Unią. Jesienią biało-niebiescy zwyciężyli 3:0.

W okresie gier kontrolnych solarze notują same porażki. Nie to jest jednak najważniejsze. Liczy się fakt, że zespół z Plant przystąpi do rundy rewanżowej trzecioligowych rozgrywek. Czy Sole uda się utrzymać i ile punktów będzie potrzebnych, aby obronić się przed degradacją? Póki co, solarze zajmują ósmą pozycję i mają 15 punktów przewagi nad strefą spadkową. To dużo, a z drugiej strony mało...

Teraz najistotniejsze dla Soły są przygotowania do finału Pucharu Polski zachodniej Małopolski. Ewentualna wygrana nad Trzebinią bardzo poważnie poprawiłaby morale drużyny. Trzebinianie to ligowy rywal oświęcimian. Na półmetku rozgrywek zajmują jedenastą pozycję w tabeli (18 punktów). W jesiennym pojedynku tych zespołów Soła przegrała w Trzebini 2:0. Gole dla gospodarzy strzelali Bartosz Jagła i Marek Mizia.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy