PIŁKA NOŻNA. Pierwsze zwycięstwo biało-niebieskich. Komplet wyników (aktualizacja)

22 sierpnia 2020 Autor: png
Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu rozgrywek klasy A odnieśli piłkarze Przeciszovii Przeciszów. Fot. (png)

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu rozgrywek klasy A odnieśli piłkarze Przeciszovii Przeciszów. Fot. (png)

Dziś walczono o punkty w rozgrywkach czwartej i piątej ligi oraz oświęcimskiej klasy A i B. Bardzo ciekawie było w Oświęcimiu, gdzie w derbowym starciu Unia pokonała Jawiszowice. Wysokiej porażki w Krakowie z Clepardią doznało Rajsko. Jutro pozostałe spotkania.

Spotkanie Unii z Jawiszowicami znakomicie rozpoczęło się dla biało-niebieskich. Efektownym lobem popisał się Arkadiusz Czapla, a asystę przy tym trafieniu zapisał na swoim koncie Igor Lewandowski. Autor pierwszego gola mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik, ale piłkę po jego uderzeniu na słupek sparował bramkarz gości.

Swoje okazje mieli też przyjezdni, którzy dopięli swego w 70 minucie. W polu karnym faulowany był Dawid Hałat, a z "jedenastki" dokładnie przymierzył Przemysław Pitry.

Wszystko rozstrzygnęło się na 10 minut przed końcem. Skrzydłem uciekł Dominik Pacyga, który dograł wzdłuż bramki. Na miejscu był Michał Szewczyk, który ustalił wynik. Zapraszamy do zapoznania się z sobotnimi rezultatami.

UNIA OŚWIĘCIM - LKS JAWISZOWICE 2:1 (1:0)
Bramki: Czapla 4, M. Szewczyk 80 - Pitry 70 (rzut karny). Sędziował: Tomasz Biela z Krakowa. Żółte kartki: Powała, Ryś, K. Szewczyk - Herman, Jura. Widzów: 200.
UNIA: Gniełka - Dankowski, Ryszka (90. Mrowiec), K. Szewczyk, Rzeszutko (70. Babiuch) - Powała, Ryś, Wilczak (56. M. Szewczyk), Snadny (65. Chowaniec) - Czapla, Lewandowski (79. Pacyga).
JAWISZOWICE: Smok - M. Płonka, Pitry, Pierlak, Kabara - Herman (67. Ściślak), D. Płonka (87. Nicolas), Gąsiorek (75. Jura), Wawak - Hałat, Korczyk.

Pozostałe wyniki III kolejki w czwartej lidze:
Clepardia Kraków - LKS RAJSKO 6:0
Wiślanie Jaśkowice - LKS Śledziejowice 5:0
Orzeł Ryczów - Puszcza II Niepołomice 3:2
Dalin Myślenice - Proszowianka Proszowice 1:0
MKS Trzebinia - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 4:2
Beskid Andrychów - Sokół Kocmyrzów Baranówka 2:1
Słomniczanka Słomniki - Garbarnia II Kraków 3:0
Orzeł Piaski Wielkie - KS CHEŁMEK 2:1
Pauzuje: Pcimianka Pcim

Wyniki III kolejki w piątej lidze:
LKS GORZÓW - ZATORZANKA ZATOR 4:1
NIWA NOWA WIEŚ - Nadwiślanin Gromiec 2:0
MKS Libiąż - BRZEZINA OSIEK 0:1
Garbarz Zembrzyce - LKS Żarki 1:3
Sokół Przytkowice - Tempo Białka 0:2
Zgoda Byczyna - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 0:3
Sosnowianka Stanisław Dolny - Victoria 1918 Jaworzno 5:4
Halniak Maków Podhalański - Babia Góra Sucha Beskidzka 0:0
Pauzuje: Team Sport Hejnał Kęty

Wyniki III kolejki w oświęcimskiej klasie A:
Zgoda Malec - LKS Przeciszovia Przeciszów 0:4
Soła Łęki - LKS Bobrek 5:1
Puls Broszkowice - LKS Piotrowice 2:1
Zaborzanka Zaborze - Orzeł Witkowice 0:4
Pogórze Gierałtowice - Górnik Brzeszcze 1:4
Sygnał Włosienica - LKS Bulowice 3:0
Solavia Grojec - Strumień Polanka Wielka (przełożony na 9 września)

Wyniki III kolejki w oświęcimskiej klasie B:
KS II Chełmek - LKS Głębowice 5:2
LKS Palczowice - Skawa Podolsze 1:0
Korona Harmęże - Iskra Brzezinka 2:5
Pauzuje: LKS Poręba Wielka

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 23.08.2020 21:43
Ta kolejka w 4. lidze w zasadzie bez większych niespodzianek, akcentem tylko przełamanie Unii.
Ten weekend pod znakiem okręgówki. Swój rajd przedłużyły Niwa oraz Brzezina, których kolizja nastąpi w najbliższej kolejce. Trzecia porażka Victorii i to ze Sosnowianką, to daje do myślenia. Podobnie elektrycznie w Libiążu. We środę kolejna runda w KO i praktycznie co mecz to potencjalny hit. Wspomniany Brzezina - Niwa, ale też Gromiec - Gorzów, Żarki - Libiąż.
W A-klasie wygrywali faworyci, pierwsze punkty w lidze zga
ął Puls i z beniaminków z pustym koszyczkiem pozostała tylko Zaborzanka, ale jest realna szansa aby to w następnej kolejce się zmieniło. W najbliższy weekend uszczupli się skład ścisłej czołówki, w Polance Strumień podejmie Gór/nika.
W B-klasie po meczu derbowym Iskra potwierdza swoje A-klasowe aspiracje.