PIŁKA NOŻNA. Pierwszy w tym roku mecz o stawkę!

03 lipca 2020 Autor: png
Już w niedzielę w finale Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu Hejnał Kęty zagra w Malcu z klasę niżej notowaną Zgodą. Fot. Szymon Chabior

Już w niedzielę w finale Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu Hejnał Kęty zagra w Malcu z klasę niżej notowaną Zgodą. Fot. Szymon Chabior

Tak długo na pierwszy mecz w roku o konkretną stawkę, piłkarscy kibice drużyn niższych lig nie czekali nigdy wcześniej. Pandemia koronawirusa spowodowała, że odwołana została cała runda wiosenna wszystkich lig od trzeciej w dół.

Drużyny grają już mecze sparingowe, ale dopiero teraz przychodzi czas na pierwszy w naszym powiecie mecz, który będzie miał konkretną stawkę. Chodzi rzecz jasna o finał Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu.

W najbliższą niedzielę dojdzie do derbów gminy Kęty. Reprezentują klasę A - malecka Zgoda będzie podejmowała beniaminka okręgówki - Team Sport Hejnał Kęty. Początek pucharowego finału zaplanowano na godz. 15.

"Na papierze" faworytem wydają się być kęczanie, ale to Zgoda będzie gospodarzem. Derby zawsze rządziły się swoimi prawami, dlatego tutaj każdy wynik jest możliwy.

Przypomnijmy, iż w zespole z Kęt doszło do zmiany na stanowisku trenera. Łukasza Jagodę zastąpił dotychczasowy szkoleniowiec Niwy Nowa Wieś - Kamil Żmuda. Wcześniej pracował on z seniorskim zespołem Soły Łęki. W ostatnim meczu kontrolnym Hejnał przegrał w Targanicach z miejscowym Halniakiem 1:3.

W chrzanowskim podokręgu po Puchar Polski sięgnęła Victoria 1918 Jaworzno. Z kolei w PPN Wadowice triumfował Orzeł Ryczów. Te dwie drużyny zagrają o udział w finale zachodniej Małopolski. Wolny los w tym finale otrzymał mistrz PPN Oświęcim, czyli Zgoda Malec lub kęczanie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 05.07.2020 19:16
Victoria 1918 Jaworzno- Orzeł Ryczów - 1:2
Zgoda Malec - TS Hejnał Kęty - 1:2

Finał PP małopolska zachodnia:
TS Hejnał Kęty - Orzeł Ryczów
Kęty 8.07.2020 - godz 18:00