PIŁKA NOŻNA. Pora na oświęcimskie derby

23 stycznia 2019 Autor: png
Tradycja rzecz święta, czyli piłkarski rok w Oświęcimiu otworzy derbowe starcie między Sołą i Unią. Fot (png)

Tradycja rzecz święta, czyli piłkarski rok w Oświęcimiu otworzy derbowe starcie między Sołą i Unią. Fot (png)

Podobnie jak w poprzednich latach, futbolowy rok 2019 otworzą tradycyjne derby miasta. W najbliższą niedzielę na bocznym boisku Soły gospodarze zagrają z Unią o "Puchar Prezydenta Oświęcimia". Mecz uświetni rocznicę wyzwolenia miasta i obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau. Początek zaplanowano w samo południe.

Solarze mają już za sobą pierwszy mecz kontrolny. Podopieczni Łukasza Surmy wysoko pokonali czwartoligowego beniaminka z Jawiszowic 6:0. Wynik otworzył Daniel Feruga, a jeszcze przed przerwą do bramki Jawiszowic dwukrotnie trafił Adrian Wójcik, zaś Tomasz Tworek zaliczył klasycznego "swojaka". Po zmianie stron końcowy rezultat wyśrubowali Mateusz Stankiewicz i Michał Rutkowski.

Teraz pora na tradycyjne, styczniowe derby. W 2014 roku D&R Unia przegrała na swoim stadionie z Sołą 1:4. Dwa gole dla gości strzelił wówczas Łukasz Ząbek, a po jednym Paweł Cygnar i Jakub Snadny z rzutu karnego. Honorowe trafienie dla biało-niebieskich było autorstwa Sebastiana Chojnowskiego. Rok później odnotowano 3:1 dla Soły po dwóch golach Jakuba Snadnego i jednym Grzegorza Talagi z rzutu karnego. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich strzelił z "jedenastki" Dawid Adamczyk.

Styczniowy pojedynek w 2016 roku zakończył się zwycięstwem Unii. Biało-niebiescy odzyskali prymat w mieście po wygranej w rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie padł rezultat remisowy 1:1 (gola dla Soły strzelił Jakub Snadny, a wyrównał Przemysław Dudzic). Derby 2017 rozgrywano na bocznym boisku solarzy. Gospodarze zwyciężyli 2:0, po celnych trafieniach Dawida Dynarka i Przemysława Knapika.

Gospodarzem ostatniego starcia o "Puchar Prezydenta Oświęcimia" byli biało-niebiescy. Walczono w trudnych warunkach na bocznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Unici zwyciężyli 2:0. Katem drużyny prowadzonej wtedy przez Tomasza Świderskiego był Dawid Balon, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Jak będzie w najbliższą niedzielę?

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 24.01.2019 09:25
Soła wygra, ale po ka
ych.