PIŁKA NOŻNA. Próba generalna drużyn z miasta nad Sołą

12 marca 2018 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii zakończyli okres gier sparingowych i czekają na mecze o ligowe punkty. Fot. (png)

Piłkarze oświęcimskiej Unii zakończyli okres gier sparingowych i czekają na mecze o ligowe punkty. Fot. (png)

Ostatnie mecze kontrolne rozegrali piłkarze trzecioligowej Soły i klasę niżej notowanej Unii Oświęcim. Solarze mieli zainaugurować futbolową wiosnę podczas minionego weekendu, ale ich plany pokrzyżowała pogoda. Mecz z Wisłą Sandomierz został odwołany, a runda wiosenna w trzeciej lidze wystartuje pełną parą w najbliższą sobotę i niedzielę.

Wykorzystując wolny weekend podopieczni Tomasza Świderskiego udali się do Bielska-Białej. Tam rozegrali mecz sparingowy z Beskidem Skoczów. Zwyciężyli 2:0 i była to ich druga wygrana z rzędu. Przypomnijmy, iż wcześniej w takim samym stosunku pokonali MKS Trzebinię w finale Pucharu Polski zachodniej części Małopolski. W pojedynku z Beskidem dwukrotnie do siatki rywali trafił Eryk Ceglarz. Już w niedzielę Soła rozegra pierwszy mecz, którego stawką będą wiosenne punkty. Oświęcimianie na wyjeździe zmierzą się z Chełmianką Chełm.

Z kolei próbą generalną przed startem rundy wiosennej w czwartej lidze był dla biało-niebieskich sparing ze swoją imienniczką ze Strzemieszyc-Dąbrowy Górniczej. Drużyna prowadzona przez Jacka Dobrowolskiego przegrała 0:2, a końcowy wynik ustalony został jeszcze przed przerwą. Był to ostatni sprawdzian Unii przed inauguracją rundy rewanżowej.

Już na samym starcie rewanżów unitów czeka arcyważny pojedynek. Na Suchych Stawach zagrają z Hutnikiem. Pojedynek zaplanowano na najbliższą sobotę (początek o godz. 15). Obie drużyny doskonale zdają sobie sprawę z wagi tej konfrontacji. Jej wynik będzie bardzo ważny w kontekście walki o trzecioligową promocję. Na półmetku sezonu tabelę IV ligi otwiera Hutnik, ale tyle samo punktów zgromadziła Wiślanka Grabie. Trzy "oczka" mniej ma Górnik Wieliczka, zaś Unia traci do prowadzącego duetu tylko pięć punktów.

W ostatnim sparingu z Beskidem Skoczów, oświęcimianie wystąpili w składzie: Stępień (Bajdziak) - Balon, Pluta, Grzywa, Skrzypiec - Jończyk, Ryszka, A. Ryś, Lichota - Dudzic, Kaleta oraz Wilczak, B. Ryś, Pacyga. Trener: Jacek Dobrowolski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
znawca, 13.03.2018 08:45
Tak. Odbędą się
Ciekawski, 12.03.2018 23:16
Wie ktoś moze czy w ten weekend odbędą sie mecze okregowki ???