PIŁKA NOŻNA. Puchar dla Rajska!

28 listopada 2020 Autor: png
Piłkarze z Rajska wywalczyli Puchar Polski na szczeblu PPN Oświęcim. Fot. (png)

Piłkarze z Rajska wywalczyli Puchar Polski na szczeblu PPN Oświęcim. Fot. (png)

Czwartoligowe Rajsko sięgnęło po Puchar Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. W finale rozegranym na stadionie w Kętach, podopieczni Mariusza Wójcika pokonali klasę niżej notowany miejscowy Hejnał 4:3.

Goście błyskawicznie objęli prowadzenie. Skrzydłem uciekł Patryk Durnaś, który idealnie dograł Patrykowi Formasowi. Ten ostatni z bliska dopełnił formalności. W 10 minucie był już remis. Dawid Welber interweniował tak niefortunnie, że zaskoczył własnego bramkarza.


Strzelecka kanonada trwała nadal. Kapitalnym uderzeniem popisał się Dominik Wysogląd. Młody piłkarz Hejnału przymierzył w „okienko” i było już 2:1 dla gospodarzy. Po kolejnych dwóch minutach już mieliśmy remis, a Artur Czarnik głową ponownie dał prowadzenie czwartoligowcom. Na tym nie koniec strzelania przed przerwą, bo na 3:3 trafił zza „szesnastki” Maksymilian Cepiga.


Wszystko rozstrzygnęło się krótko po zmianie stron. W polu karnym faulowany był Patryk Senkowski i sędzia pokazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Artur Czarnik i jak się później okazało był to decydujący cios. Puchar Polski powędrował zatem do Rajska i to podopieczni Mariusza Wójcika grają dalej w tych rozgrywkach.


HEJNAŁ Kęty – LKS Rajsko 3:4 (3:3)
Bramki: Welber 10 (samobójcza), Wysogląd 20, Cepiga 44 – Formas 2, Frączek 22, Czarnik 42, 49 (karny). Sędziował Krzysztof Jakubik z Oświęcimia. Żółte kartki: Karpiński, Waluś – Welber, Warzecha, Czarnik. Czerwona: Welber (90 min, druga żółta). Mecz bez widzów.
HEJNAŁ: Szymański – Januszyk, Korzonkiewicz, Karpiński (65. Ogórek), Waluś – Cepiga, Oczkowski, Jurczak (65. K. Żmuda), Wysogląd (46. Nycz) – Dudzic, Flisek (46. Nowicki). Trener: Kamil Żmuda.
LKS RAJSKO: Gielarowski – Żyła, Durnaś, Welber, Sieczko – Formas (75. Mika), Kowalik, Czarnik, Matlak. (46 Warzecha) – Frączek, Senkowski (80. Piwowar). Trener: Mariusz Wójcik.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy