PIŁKA NOŻNA. Pucharowe przetarcie przed ligą

09 sierpnia 2018 Autor: png
Tylko piłkarze Unii Oświęcim w pucharowych meczach osiągnęli dwucyfrowy rezultat. Fot. Szymon Chabior

Tylko piłkarze Unii Oświęcim w pucharowych meczach osiągnęli dwucyfrowy rezultat. Fot. Szymon Chabior

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym sezonie ligową inaugurację poprzedzają rozgrywki pucharowe. W zawodach prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej w Oświęcimiu rozegrano dwie pierwsze rundy.

W pierwszej rundzie wystąpiły dwie amatorskie drużyny. Mowa o FC Rekonstrukcji i K3. Pierwsza z tych ekip postarała się o niespodziankę. FC Rekonstrukcja (oldboye Unii Oświęcim) pokonała LKS Bulowice 2:1 i awansowała dalej. Z kolei K3 nie sprostało Przeciszovii. Do niespodzianki doszło w Głębowicach, gdzie miejscowy LKS pokonał wyżej notowany LKS Bobrek. Jedynego gola w tym pojedynku zdobył Wojciech Brońka.

Od kolejnej (drugiej) rundy udział w pucharowych rozgrywkach rozpoczęły oświęcimskie zespoły. Zarówno Unia, jak i Soła awansowały do trzeciej rundy bez najmniejszych problemów. Biało-niebiescy w dwucyfrowych rozmiarach zwyciężyli w Głębowicach, zaś solarze urządzili sobie strzelecki trening w Malcu. Do sporej sensacji doszło we Włosienicy, gdzie Sygnał wyeliminował po serii rzutów karnych KS Chełmek.

Wyniki pierwszej rundy rozgrywek Pucharu Polski:
LKS Piotrowice - Team Sport Hejnał Kęty 2:8
LKS Poręba Wielka - Soła Łęki 1:4
FC Rekonstrukcja Oświęcim - LKS Bulowice 2:1
Iskra Brzezinka - Strumień Polanka Wielka 1:3
K3 - LKS Przeciszovia Przeciszów 0:5
Korona Harmęże - Sygnał Włosienica 4:6
LKS Głębowice - LKS Bobrek 1:0
LKS Gorzów - Zgoda Malec 3:4

Wyniki drugiej rundy rozgrywek Pucharu Polski:
Zgoda Malec - Soła Oświęcim 0:9
LKS Głębowice - Unia Oświęcim 1:13
LKS Przeciszovia Przeciszów - Zatorzanka Zator 3:1
Rekonstrukcja Oświęcim - Brzezina Osiek 0:3
Strumień Polanka Wielka - Niwa Nowa Wieś 2:3
Sygnał Włosienica - KS Chełmek 1:1, rzuty karne 5:4
Team Sport Hejnał Kęty - LKS Jawiszowice 1:1, rzuty karne 5:4
Soła Łęki - LKS Rajsko 1:1, rzuty karne 4:1

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 10.08.2018 10:09
Ede, z tym opadaniem z sił to poczekajmy, jeszcze sezon nie wystartował. Chyba, że chciałeś napisać o Legii Warszawa, to tak, mogą skończyć jak Przeciszów :-D
Ede, 10.08.2018 08:07
Pomału Jawiszowice będę opadać ze sił bo sobie to wszystko za szybko wzięli i skończą tak ja np pare lat temu przeciszow
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 09.08.2018 19:06
Hejnał zameldował się jako mocny kandydat do rozdawania kart w A-klasie. Co do Jawiszowic. To nie wiem, którym składem zagrali. Wyglądała ta gra na środek tabeli A-klasowej. Miejmy nadzieję, że w Olkuszu chłopaki zaczną udany historyczny sezon.