PIŁKA NOŻNA. Pucharowe rozdanie przed ligą

06 sierpnia 2019 Autor: png

Jutro rozegrane zostaną mecze drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. Czwartoligowy beniaminek z Rajska zagra na wyjeździe z Gorzowem. Fot. (png)

Jutro rozegrane zostaną mecze drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. Czwartoligowy beniaminek z Rajska zagra na wyjeździe z Gorzowem. Fot. (png)

Jutro rozegrane zostaną mecze drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. Dla czwartoligowców i drużyn z okręgówki będzie to ostatni sprawdzian formy przed rozpoczynającym się w najbliższy weekend sezonem.

W Oświęcimiu kibice biało-niebieskich liczą na udany sezon w wykonaniu Unii. Czy drużyna z ulicy Legionów powalczy o upragniony trzecioligowy awans? Wiele wyjaśnią pierwsze mecze w wykonaniu podopiecznych Marka Kołodzieja. Próba generalna w najbliższą środę w Łękach. W pucharowym starciu z Sołą szansę mają dostać zmiennicy.

W czwartej lidze obok Unii i Jawiszowic w nadchodzącym sezonie powalczy też trzeci przedstawiciel z oświęcimskiego powiatu. Mowa o beniaminku z Rajska. Dla zespołu prowadzonego przez Grzegorza Bąka to pierwszy, historyczny sezon na tak wysokim poziomie.

LKS Rajsko ma za sobą cztery mecze sparingowe. W pierwszym meczu kontrolnym czwartoligowy beniaminek zremisował z Milówką 1:1 (gol Szymona Brańki). Później przyszła wygrana w "hokejowym stylu" nad Unią Oświęcim 6:4 (trzy gole Pawła Piskorza, dwa Patryka Brańki i jeden Patryka Formasa).

Trzecim sparingpartnerem Rajska była czwartoligowa Watrą Białka Tatrzańska. Piłkarze z Rajska odnieśli trzecie zwycięstwo, wygrywając 4:3 (dwa gole Patryka Formasa, po jednym Szymona Brańki i Patryka Senkowskiego).

W ostatnim test-meczu Rajsko zremisowało w Nowej Wsi z miejscową Niwą 1:1. Gola dla gości zdobył Dawid Skiernik, zaś dla gospodarzy trafił Paweł Flis. W pierwszej rundzie Pucharu Polski podopieczni Grzegorza Bąka pauzowali. Jutro zmierzą się na wyjeździe z Gorzowem.

Zestaw par drugiej rundy Pucharu Polski (wszystkie mecze w środę, godz. 18):
Team Sport Hejnał Kęty - K3 Kęty
LKS Przeciszovia Przeciszów - LKS Jawiszowice
LKS Bobrek - KS Chełmek
Brzezina Osiek - Zgoda Malec
Strumień Polanka Wielka - Soła Oświęcim
Soła Łęki - Unia Oświęcim
LKS Gorzów - LKS Rajsko
Puls Broszkowice - Niwa Nowa Wieś 3:0 (walkower)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Oświęcimiak, 07.08.2019 13:05
Piłkarze z Podolsza walczyli bo mieli jakiś cel i tak powinno być a tu podcina im skrzydła i poco grać - przykre.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 06.08.2019 21:06
XD, faktycznie, niespodzianka. Najpierw historia ze Sołą O., potem dezercja Niwy, teraz problemy w Łękach. Do A-klasy też niespieszno klubom. Po rezygnacji Skawy i Zaborzanki zagra Pogórze. Coś tak czuję, że ten sezon będzie wyjątkowy.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 06.08.2019 16:09
Najciekawiej w Łękach i przewiduję tam niespodziankę. Derby w Kętach też warte obejrzenia. Strumień i Puls przechodzą do kolejnej rundy.
Gorzów musi zdecydowanie poprawić organizację gry, co wybaczył mecz z Oldbojami Jawiszowic to w Rajsku może skończyć się małą apokalipsą.
XD, 06.08.2019 15:45
Unia w środę nie gra (patrz: FB Unii)