PIŁKA NOŻNA. Rewelacyjna jesień beniaminka z Gorzowa

02 stycznia 2019 Autor: png
Na wiosnę kęcki Hejnał będzie gonił niepokonanego beniaminka z Gorzowa. Fot. Szymon Chabior

Na wiosnę kęcki Hejnał będzie gonił niepokonanego beniaminka z Gorzowa. Fot. Szymon Chabior

To było klasyczne wejście smoka. Po rocznej banicji w klasie B na A-klasowy szczebel powrócił zespół z Gorzowa. I to w jakim stylu! Gorzowianie byli jesienią niczym czołg. Wygrywali jak chcieli i gdzie chcieli. Ich dorobek to jedenaście zwycięstw w jedenastu spotkaniach. Czapki z głów!

W efekcie do rundy rewanżowej LKS Gorzów przystąpi aż z dziewięcioma punktami przewagi nad mającym V-ligowe aspiracje kęckim Hejnałem. Straty trzeciej w tabeli Soły Łęki są już bardzo duże. Ta ekipa ma aż czternaście "oczek" mniej od lidera i pięć straty do wicelidera z Kęt. Takim samym dorobkiem legitymuje się czwarty w tabeli Strumień Polanka Wielka.

Do okręgówki automatycznie awansuje mistrzowski zespół, ale czy tylko? Wszystko za sprawą zamieszania w chrzanowskiej klasie A, gdzie promocją mają być nagrodzone dwie drużyny. Zobaczymy, czy ten stan zostanie utrzymany i jakie będzie ewentualne przełożenie na oświęcimską klasę A.

W najtrudniejszej sytuacji na półmetku jest zamykający tabelę LKS Piotrowice. W pierwszej rundzie piotrowiczanom nie udało się wygrać nawet jednego meczu. W trzech przypadkach dzielili się punktami, zaś ośmiokrotnie lepsi byli rywale. Trzy punkty więcej ma LKS Bobrek (6 pkt), a trzecia od końca grojecka Solavia uzbierała dziesięć "oczek". Tyle samo ma w swoim dorobku LKS Bulowice.

Runda wiosenna zapowiada się zatem arcyciekawie. W połowie stycznia większość drużyn rozpocznie przygotowania do rewanżów, a pierwsze sparingi planowane są na koniec stycznia i początek lutego.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 02.01.2019 19:12
Kolo, akurat o Gorzowie takie słuchy chodzą przed każdą rundą :-), ale teraz też zastanawiam się jak ułożą się relacje między nimi a MKS Libiąż. Obie ekipy grają o okręgówkę i pewnie obie szukałyby wzmocnień u tego samego "źródełka". A może jedna wzmocni się kosztem drugiej? Gdyby ktoś miał garść insajderskiej wiedzy w tym temacie, to śmiało, chętnie poczytam :-)
Kolo, 02.01.2019 12:55
Słuchy chodzą ze Gorzów może się sypnąć . Jest to prawda ????