PIŁKA NOŻNA. Sobota z okrągłymi urodzinami solarzy

07 września 2019 Autor: png
PIŁKA NOŻNA. Sobota z okrągłymi urodzinami solarzy
Dziś na stadionie im. Braci Kisielińskich w Oświęcimiu solarze będą obchodzili okrągłą rocznicę. Najstarszy klub w naszym mieście świętuje 100-lecie swojego istnienia.

Uroczystości rozpoczną się już od godz. 9 i potrwają do 18. Piłkarze postanowili uczcić rocznicę klubu, a przy okazji pomóc małej Ali Włodarczyk z gminy Brzeszcze, podopiecznej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

- Podczas wydarzenia, na które zapraszamy wszystkich – małych i dużych będziemy wraz z Fundacją Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy pomagać małej Alicji Włodarczyk” – zapraszają organizatorzy.

Ala Włodarczyk urodziła się jako wcześniak z wrodzonym wodogłowiem, wadą serca, nerką podkowiastą, zwichniętymi bioderkami, upośledzonym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego. Zmaga się również z lekooporną padaczką. Zdiagnozowano u niej rzadką chorobę genetyczną. Ma za sobą wiele miesięcy spędzonych w szpitalu. Wymaga codziennej rehabilitacji.

Dzisiejsze obchody rozpoczną się od turnieju piłkarskiego, w którym wezmą udział chłopcy i dziewczęta urodzeni w 2007 roku i młodsi - po cztery drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Zespoły grają systemem „każdy z każdym”. Każdy mecz potrwa 25 minut (młodsi po 20 minut) - bez zmiany stron i bez przerwy.

Zagrają: Roczniki 2007/2008: Górnik Zabrze, APN GKS Tychy, Be Better Soła Oświęcim oraz Tiger Hearts Academy. Roczniki 2009/2010: Wisła Kraków, APN GKS Tychy, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka, Football Project oraz Be Better Soła Oświęcim.

Godziny 14-16 będą należały do biegaczy. Bieg na pięć kilometrów jest dedykowany 3-letniej Ali Włodarczyk, dlatego każdy, kto zdecyduje się pobiec pomoże finansowo w leczeniu dziecka. Na biegaczy czekają atrakcyjne nagrody. Bieg rozpocznie się rozgrzewką, którą poprowadzi Albert Tumulik - trener personalny.

Punktualnie o godzinie 16 na murawę wyjdą Gwiazdy Polskiego Futbolu, którzy zagrają z drużyną Soła i Przyjaciele. W trakcie przerwy organizatorzy wręczą najlepszym biegaczom nagrody, a także nagrody niespodzianki.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać nagrodę – niespodziankę? Wystarczy przebiec pięć kilometrów i mieć trochę szczęścia. Warunkiem odbioru nagrody jest osobisty jej odbiór w przerwie meczu. Podczas pikniku każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz sportowych emocji na milusińskich będzie czekać świetne atrakcje. Każdy, kto tylko będzie chciał będzie mógł pojeździć na koniu od ośrodka jeździeckiego Ikarion. Atrakcja dostępna będzie w godzinach 9-13. Tego dnia na gości będą czekać stoiska partnerów obchodów 100-lecia klubu. Najmłodsi mogą liczyć na cztery, bezpłatne dmuchańce.

Od godziny 13 animatorzy Konon-Sport zadbają o animacje. Będzie zatem balonowe zoo, wielkie bańki mydlane, 30-osobowy twister xxl, zabawa chustą i tunel animacyjny. Wyjątkowym gościem będzie olbrzymi Minionek, których chętnie przybije „piątkę” z milusińskimi i zrobi z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Głodni, nie tylko wrażeń będą mogli posilić się przepysznymi prażonymi i kiełbaskami, a Wasi milusińscy dodatkowo zjeść popcorn, czy posmakować waty cukrowej. Wszystkie pieniądze, które trafią tego dnia zasilą konto chorej Ali. Obchody 100-lecie KS Soły Oświęcim zakończą się około godziny 18. Warto przyjść i spędzić sobotę na terenie Klubu Sportowego Soła Oświęcim.

Program godzinowy:
godz. 9-13 - jazda na koniach
godz. 13-18 - animacje od Konon Sport
godz. 9-14 - turniej piłkarski dla dzieci
godz. 14-16 - bieg z Zadyszką
godz. 16-18 - mecz oldbojów: Gwiazdy Polskiego Futbolu vs. Soła i Przyjaciele

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy