PIŁKA NOŻNA. Soła pisze klubową historię

31 stycznia 2014 Autor: (SLR)

W długiej, 95-letniej historii klubu z Plant tego jeszcze nie było. W sobotę solarze rozegrają mecz na sztucznej nawierzchni. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że... To sztuczne boisko Soły! Niewątpliwie jutrzejszy dzień zapisze się w klubowej historii.

Przed Sołą trzeci tegoroczny mecz. Fot. (SLR)

Przed Sołą trzeci tegoroczny mecz. Fot. (SLR)

Boisko ze sztuczną trawą umiejscowione jest tuż za klubowym budynkiem. Tam w sobotę w nieoficjalnym meczu, kontrolnym oświęcimianie będą gościli innego trzecioligowca (grupa śląsko-opolska) - Swornicę Czarnowąsy. Początek spotkania zaplanowano na godz. 11. Po rundzie jesiennej Swornica zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli.

Dla solarzy to już trzeci sprawdzian w tym roku. Po wyjazdowej porażce z pierwszoligowym GKS Tychy 2:4 (dwa gole Pawła Cygnara), Soła wygrała z Unią 4:1 w oświęcimskich derbach (dwa gole Łukasza Ząbka i po jednym Pawła Cygnara, Jakuba Snadnego).

Od 3 do 9 lutego zespół prowadzony przez Sebastiana Stemplewskiego będzie przebywał na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. W tym samym ośrodku solarze przygotowywali się przed trzema laty, jeszcze podczas występów w klasie A. Wówczas wywalczyli pierwszy z trzech awansów do wyższej ligi.

Czy teraz będzie podobnie? Po rundy rewanżowej oświęcimianie przystąpią z trzeciego miejsca. Liderem jest Łysica Bodzentyn, która ma dwa punkty więcej od zespołu z Plant.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
do znafcy, 02.02.2014 16:31
widać że masz lokatora w głowie, wiecznie ta sama śpiewka...
znafca , 01.02.2014 19:03
nie ma takiego klubu jak sola ,,jest najemnikow ks sola
Bestia, 31.01.2014 17:06
Ościenny zamilcz lepiej, jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Na tym boisku odbywały się już gierki 11 na 11 i było wszystko w porządku, a tu że Ci gul skacze z tego powodu, że Sole się powodzi, to mnie bardzo cieszy.
ościenny, 31.01.2014 12:57
Na ale czy Swo
ica zgodzi się grać 8 na 8? W grze pełnych jedenastek, to się pozadeptują na tym boisku...