PIŁKA NOŻNA. Soła wpadnie do Wisły, a Unia podejmuje wicelidera

22 maja 2019 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii po raz przedostatni w tym sezonie zaprezentują się przed własną publicznością. Oprócz meczu z Dalinem zagrają jeszcze u siebie z Górnikiem Wieliczka. Fot. Szymon Chabior

Piłkarze oświęcimskiej Unii po raz przedostatni w tym sezonie zaprezentują się przed własną publicznością. Oprócz meczu z Dalinem zagrają jeszcze u siebie z Górnikiem Wieliczka. Fot. Szymon Chabior

Pasjonująco zapowiada się finisz trzecioligowych rozgrywek i walka o utrzymanie z udziałem oświęcimskich solarzy. O ile przed Sołą mecze o wszystko, to czwartoligowa Unia może już praktycznie myśleć o kolejnym sezonie. Biało-niebieskim, podobnie jak i Jawiszowicom pozostało dogranie rozgrywek do końca.

Do zakończenia trzecioligowego sezonu pozostały trzy kolejki, które rozstrzygną o losie Soły. Póki co, oświęcimianie mają punkt przewagi nad strefą spadkową. Praktycznie zdegradowane zostały już zespoły Spartakusa Daleszyce i Czarnych Połaniec. Do czwartej ligi "polecą" jeszcze dwie drużyny najpewniej z następującego grona: Chełmianka Chełm (36 pkt), Wólczanka Wólka Pełkińska (35 pkt), Wisła Sandomierz (35 pkt), Soła Oświęcim (33 pkt), Wiślanie Jaśkowice (32 pkt) i Podlasie Biała Podlaska (29 pkt).

Przed Sołą arcyważny pojedynek na wyjeździe z Wisłą Puławy. Ten zespół zajmuje czwarte miejsce w tabeli bez szans na drugoligową promocję. W ostatniej kolejce puławianie zremisowali z Avią w Świdniku 2:2, zaś Soła przegrała u siebie z Podlasiem Biała Podlaska 0:2. Jesienią oświęcimianie ulegli na swoim stadionie Wiśle Puławy 0:1, a gola na wagę kompletu punktów strzelił w drugiej połowie Mateusz Supryn.

Z kolei w czwartej lidze Unia w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu będzie podejmowała wicelidera z Myślenic. Dalin przyjedzie do Oświęcimia z nadzieją na zwycięstwo, bo tylko taki wynik przedłuży ich nadzieje na awans o trzeciej ligi. W pierwszym meczu między tymi ekipami Dalin przegrał u siebie z Unią 1:2. Jawiszowice zagrają na wyjeździe z Orłem Ryczów i będą się chcieli zrewanżować Orłowi za jesienną porażkę 2:3.

Zestaw par XXXII kolejki w trzeciej lidze:
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Chełmianka Chełm (piątek, godz. 19.29)
Hutnik Kraków - Orlęta Radzyń Podlaski (piątek, godz. 16)
Wisła Sandomierz - Stal Rzeszów (sobota, godz. 17)
Motor Lublin - Podhale Nowy Targ (sobota, godz. 17)
Stal Kraśnik - Wólczanka Wólka Pełkińska (sobota, godz. 17)
Czarni Połaniec - Avia Świdnik (sobota, godz. 17)
Podlasie Biała Podlaska - Spartakus Daleszyce (sobota, godz. 17)
Wisła Puławy - SOŁA OŚWIĘCIM (niedziela, godz. 17)
Sokół Sieniawa - Wiślanie Jaśkowice (niedziela, godz. 17)

Zestaw par XXVII kolejki w czwartej lidze:
Jutrzenka Giebułtów - Orzeł Piaski Wielkie (sobota, godz. 11)
Clepardia Kraków - MKS Trzebinia (sobota, godz. 11)
UNIA OŚWIĘCIM - Dalin Myślenice (sobota, godz. 18)
Wiślanka Grabie - Kaszowianka Kaszów (sobota, godz. 18)
Beskid Andrychów - KS Olkusz (sobota, godz. 18)
Pcimianka Pcim - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (niedziela, godz. 16.30)
Orzeł Ryczów - LKS JAWISZOWICE (niedziela, godz. 17)
Górnik Wieliczka - Słomniczanka Słomniki (niedziela, godz. 18)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 23.05.2019 19:26
Drugie info MZPN:
Wisła Puławy - Soła Oświęcim
Mecz w Kozienicach, ul. Sportowa 1
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 23.05.2019 18:46
Info ze strony MZPN:
Orzeł Ryczów - LKS Jawiszowice
Z uwagi na powódź w Ryczowie mecz przełożony na 5.06.2019; w środę 29.06 Orzeł gra w Ta
owie mecz półfinałowy Pucharu Polski z Ta
ovią

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamęMiejsce na reklamę www.optifloor.pl Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74