PIŁKA NOŻNA. Soła znowu zagra z liderem. Arcyciekawie w Gromcu i start klasy B

12 kwietnia 2019 Autor: png
Jutro i w niedzielę pierwsze mecze o wiosenne punkty w oświęcimskiej klasie B. Prowadzący w tabeli Sygnał Włosienica zagra na wyjeździe z Iskrą przy ulicy Sportowej w Brzezince. Fot. Szymon Chabior

Jutro i w niedzielę pierwsze mecze o wiosenne punkty w oświęcimskiej klasie B. Prowadzący w tabeli Sygnał Włosienica zagra na wyjeździe z Iskrą przy ulicy Sportowej w Brzezince. Fot. Szymon Chabior

Mnóstwo futbolowych emocji czeka kibiców w naszym regionie podczas nadchodzącego weekendu. Piłkarze będą walczyli o punkty na boiskach trzeciej, czwartej, piątej ligi i oświęcimskiej klasy A. Przed nami także inauguracja rundy wiosennej w klasie B. Kilka spotkań zapowiada się wręcz szlagierowo.

Przed tygodniem Soła na swoim stadionie gościła lidera i teraz znowu zagra z ...liderem. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą sensacyjnego zwycięstwa nad Stalą Rzeszów 2:1. Dzięki temu na pierwsze miejsce w trzeciej lidze awansowali górale z Nowego Targu i właśnie Podhale będzie w sobotę rywalem podopiecznych Łukasza Surmy.

Po trzech porażkach z rzędu zwycięstwo odniosła wreszcie czwartoligowa Unia. Trzy ostatnie punkty wywalczone przez biało-niebieskich są szczególnie cenne, bo zdobyte w prestiżowym pojedynku z andrychowskim Beskidem. Teraz oświęcimianie zmierzą się na stadionie przy ulicy Legionów z krakowską Clepardią. Będzie to drugi występ Unii pod wodzą Marka Kołodzieja, który zastąpił Jacka Dobrowolskiego.

W okręgówce szlagierowo zapowiada się pojedynek w Gromcu. Bardzo groźny na swoim terenie Nadwiślanin będzie podejmował liderujące Rajsko. Podopiecznych Grzegorza Bąka czeka trudne zadanie, a na potknięcie beniaminka czeka Tempo Białka. Ten zespół jest wiceliderem i traci do Rajska sześć punktów.

Jutro rozpocznie się runda rewanżowa w rozgrywkach oświęcimskiej klasy B. Na półmetku sezonu w najkorzystniejszej sytuacji jest Sygnał Włosienica. Ta ekipa o trzy „oczka” wyprzedza Skawę Podolsze. Straty trzeciej Zaborzanki są już spore (siedem punktów mniej od lidera). Jutro włosieniczan czekają gminne derby na wyjeździe z Iskrą Brzezinka.

Zestaw par XXIV kolejki w trzeciej lidze:
Orlęta Radzyń Podlaski – Wiślanie Jaśkowice (sobota, godz. 13)
Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów (sobota, godz. 15)
Avia Świdnik – Wólczanka Wólka Pełkińska (sobota, godz. 16)
Czarni Połaniec – Motor Lublin (sobota, godz. 16)
Spartakus Daleszyce – Chełmianka Chełm (sobota, godz. 16)
SOŁA OŚWIĘCIM – Podhale Nowy Targ (sobota, godz. 17)
Hutnik Kraków – Stal Kraśnik (sobota, godz. 17)
Wisła Sandomierz – Sokół Sieniawa (niedziela, godz. 16)


Zestaw par XX kolejki w czwartej lidze:
Orzeł Piaski Wielkie – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie (piątek, godz. 17.30)
Jutrzenka Giebułtów – Górnik Wieliczka (sobota, godz. 11)
UNIA OŚWIĘCIM – Clepardia Kraków (sobota, godz. 17)
MKS Trzebinia – Kaszowianka Kaszów (sobota, godz. 17)
KS Olkusz – Dalin Myślenice (sobota, godz. 17)
Beskid Andrychów – Pcimianka Pcim (sobota, godz. 17)
Orzeł Ryczów – Wiślanka Grabie (niedziela, godz. 16)
LKS JAWISZOWICE – Słomniczanka Słomniki (niedziela, godz. 16.30)

Zestaw par XIX kolejki w piątej lidze:
Halniak Maków Podhalański – Kalwarianka (sobota, godz. 13)
NIWA NOWA WIEŚ – LKS Żarki (sobota, godz. 15)
Arka Babice – ZATORZANKA ZATOR (sobota, godz. 16)
Garbarz Zembrzyce – Tempo Białka (sobota, godz. 16)
Victoria Jaworzno – KS CHEŁMEK (sobota, godz. 16.30)
Nadwiślanin Gromiec – LKS RAJSKO (niedziela, godz. 11)
Sosnowianka Stanisław Dolny – BRZEZINA OSIEK (niedziela, godz. 16)


Zestaw par XIII kolejki w klasie A:
LKS Przeciszovia Przeciszów – LKS Bulowice (sobota, godz. 16)
Orzeł Witkowice – Team Sport Hejnał Kęty (sobota, godz. 16)
LKS Piotrowice – LKS Bobrek (sobota, godz. 16)
Strumień Polanka Wielka – LKS Gorzów (sobota, godz. 16)
Górnik Brzeszcze – Soła Łęki (sobota, godz. 17)
Solavia Grojec – Zgoda Malec (niedziela, godz. 11)


Zestaw par X kolejki w klasie B:
Iskra Brzezinka – Sygnał Włosienica (sobota, godz. 16)
Korona Harmęże – Skawa Podolsze (sobota, godz. 16)
LKS Palczowice – Puls Broszkowice (sobota, godz. 16)
Pogórze Gierałtowice – LKS Poręba Wielka (niedziela, godz. 16)
LKS Głębowice – Zaborzanka Zaborze (niedziela, godz. 16)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
nobo, 12.04.2019 22:25
puls to na orliku powinien grac
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 12.04.2019 17:54
Dla mnie najciekawiej wyglądają spotkania w Ryczowie i Jawiszowicach. Orła dopadła ostatnio w Wieliczce ptasia grypa i będzie chciał odkuć się na Wiślance. Z kolei rywal LKSu, Słomniczanka pała żądzą zemsty za jesienną demolkę. W KO szpil w Gromcu, jeżeli arbiter stanie na wysokości zadania to będzie dobry mecz. A-klasa to hicior w Brzeszczach i wspomniany przeze mnie ostatnio mecz rannych w Polance. Gór/nik i Soła weszły w rundę na gazie. Przewiduję wynik stykowy, ale wysoki. B-klasa to oprócz meczu lidera w Brzezince, meczyk Pulsu w Palczowicach. Ekipa Broszkowic stoi przed szansą odskoczenia od dna tabeli i zadomowienia się w środku tabeli.