PIŁKA NOŻNA. Solarze czekają na przełamanie. Unia wybiera się do wicelidera

19 października 2018 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii plasują się w środku piątoligowej tabeli. Fot. (png)

Piłkarze oświęcimskiej Unii plasują się w środku piątoligowej tabeli. Fot. (png)

Już tylko cztery kolejki pozostały do zakończenia rundy jesiennej w czwartej lidze. Z kolei trzecioligowcom pozostało pięć serii. Jutro Soła na własnym stadionie będzie podejmowała Spartakusa Daleszyce i musi wreszcie poszukać trzech punktów. Biało-niebieskich czeka ciężka przeprawa w Myślenicach, a w Jawiszowicach wyląduje Orzeł z Ryczowa.

Kibicom nie trzeba specjalnie przypominać jaką wagę ma pojedynek Soły ze Spartakusem. Obie te drużyny znajdują się w strefie spadkowej i wynik będzie miał kolosalne znaczenie dla obu tych ekip. Remis nikogo raczej nie będzie urządzał. Solarze po raz drugi wystąpią pod wodzą Łukasza Surmy, a po raz pierwszy poprowadzi on zespół na stadionie przy ulicy Przecznej.

Trudne zadanie czeka oświęcimską Unię. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego zagrają na wyjeździe z wiceliderem z Myślenic. Dalin traci tylko dwa punkty do lidera z Giebułtowa i ciągle ma spore szanse na mistrzostwo półmetka. Biało-niebiescy zajmują siódme miejsce. "Oczko" wyżej znajduje się beniaminek z Jawiszowic, który w niedzielę będzie podejmował Orła Ryczów.

Zestaw par XIII kolejki w trzeciej lidze:
Podhale Nowy Targ - Sokół Sieniawa (sobota, godz. 14)
Wólczanka Wólka Pełkińska - Hutnik Kraków (sobota, godz. 14)
SOŁA OŚWIĘCIM - Spartakus Daleszyce (sobota, godz. 15)
Wiślanie Jaśkowice - Czarni Połaniec (sobota, godz. 15)
Orlęta Radzyń Podlaski - Wisła Puławy (sobota, godz. 15)
Avia Świdnik - Podlasie Biała Podlaska (sobota, godz. 15)
Stal Rzeszów - Motor Lublin (sobota, godz. 15)
Chełmianka Chełm - Stal Kraśnik (sobota, godz. 15.30)
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Sandomierz (sobota, godz. 19.29)

Zestaw par XII kolejki w czwartej lidze:
Dalin Myślenice - UNIA OŚWIĘCIM (sobota, godz. 15)
MKS Trzebinia - Clepardia Kraków (sobota, godz. 15)
KS Olkusz - Beskid Andrychów (sobota, godz. 15)
Orzeł Piaski Wielkie - Jutrzenka Giebułtów (niedziela, godz. 12)
Kaszowianka Kaszów - Wiślanka Grabie (niedziela, godz. 14)
LKS JAWISZOWICE - Orzeł Ryczów (niedziela, godz. 15)
Słomniczanka Słomniki - Górnik Wieliczka (niedziela, godz. 15)
Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Pcimianka Pcim (niedziela, godz. 15)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 21.10.2018 20:11
Dość przeciętna gra obu 11. w meczu Jawiszowice - Ryczów. Dobrze chociaż, że padło 5 bramek. W skrócie. Ryczów po kar.nym na 0:1, strzał z linii pola ka
ego gospodarzy ląduje jednak na słupku. Druga połowa, próba uderzenia z przewrotki na bramkę Orła - odgwizdane niebezpieczne zagranie. Zagranie wysoką nogą przez obrońcę Ryczowa w polu kar.nym, które sędzia uznał za zgodne z przepisami. 0:2 po rzucie rożnym. 0:3 po kontrze. 1:3 po dobiciu strzału w poprzeczkę. 2:3 po akcji skrzydłem. A na koniec kontrowersje po zagraniu obrońcy gości w swoim polu kar.nym. Spóźniona i nieudana pogoń za Orłem a za tydzień mecz u lidera.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 20.10.2018 18:17
Wreszcie! Soła i Unia stanęły na wysokości zadania. W czwartej lidze tabela ułożyła się rewelacyjnie, czekam jeszcze na trzy punkty Jawiszowic.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 19.10.2018 18:59
W tej kolejce Unii będzie można wybaczyć ewentualne potknięcie. Soła ma szanse w tej kolejce postarać się o punkty, więc życzę im sukcesu. Dwa sezony temu w KO mecze pomiędzy Jawiszowicami a Ryczowem trzymały solidny poziom, zobaczymy jak w 4. lidze.