PIŁKA NOŻNA. Solarze lepsi od krakowskiej młodzieży

17 lipca 2018 Autor: png
Solarze mają za sobą pierwszy mecz sparingowy. Jutro ich formę sprawdzi Polonia Bytom Fot. (png)

Solarze mają za sobą pierwszy mecz sparingowy. Jutro ich formę sprawdzi Polonia Bytom Fot. (png)

W pierwszym letnim meczu kontrolnym piłkarze trzecioligowej Soły pokonali młodzieżowy zespół krakowskich "Pasów" 4:2 (2:2). Był to zarazem debiut Wojciecha Skrzypka w roli trenera oświęcimian. Z kadry, którą ostatnio pamiętają kibice drużyny z Plant wystąpiło tylko dwóch zawodników. Mowa o Patryku Skrzypniaku i Mateuszu Stankiewiczu. Pozostali to gracze testowani.

Zaczęło się najgorzej jak tylko mogło dla zespołu z Oświęcimia. Po niespełna 15 minutach gry było 0:2 dla juniorów Cracovii. Jeszcze przed przerwą solarze zdołali doprowadzić do wyrównania, a po zmianie stron dorzucili dwa kolejnego gole. Ostatecznie Soła wygrała 4:2, a trener Skrzypek był zadowolony z postawy swoich nowych podopiecznych.

Z bardzo dobrej strony pokazał się przede wszystkim jeden z testowanych zawodników, którego chętnie widzieliby w Sole. W sparingu z juniorami "Pasów" zdobył trzy gole i wypracował sytuację, po której biało-czerwonym powinien zostać przyznany rzut karny. Arbiter był jednak innego zdania. Wynik tego spotkania nie był oczywiście w tym przypadku najważniejszy.

Już jutro Soła rozegra drugi mecz kontrolny. Ich rywalem będzie bytomska Polonia. W tym sparingu trener Skrzypek także ma postawić w zdecydowanej większości na testowanych piłkarzy. Pierwszym ligowym rywalem solarzy w nowy sezonie będzie Sokół Sieniawa. To spotkanie rozegrane zostanie 11 sierpnia na wyjeździe. Cztery dni później odbędzie się inauguracja w Oświęcimiu. Na stadion im. Braci Kisieliński przyjedzie inny beniaminek - Stal Kraśnik.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy