PIŁKA NOŻNA. Solarze rozbici na Suchych Stawach

14 czerwca 2018 Autor: png
Solarze zakończyli przygodę z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkiego półfinału. Fot. (png)

Solarze zakończyli przygodę z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkiego półfinału. Fot. (png)

Dobiegła końca pucharowa przygoda oświęcimskich solarzy. Na etapie półfinału Małopolski podopieczni Tomasza Świderskiego przegrali wysoko z mistrzem czwartej ligi. Hutnik okazał się zespołem lepszym i zasłużenie zwyciężył 6:2. Solarzom pozostał do rozegrania jeszcze jeden ligowy mecz.

Losy spotkania Hutnika z Sołą rozstrzygnęły się wyjątkowo szybko. Gospodarze już po niespełna 30 minutach gry prowadzili 3:0. Katem solarzy okazał się Hubert Pachowicz, który skompletował klasycznego hat-tricka. Piłka lądowała w siatce jeszcze dwukrotnie tuż przed przerwą.

Najpierw na 4:0 podwyższył Przemysław Antonik, który zamknął dogranie wzdłuż bramki. Wreszcie odpowiedziała też Soła. Efektownym lobem popisał się Dominik Gaudyn. W 55 minucie zrobiło się już 6:1, po golach Kamila Sobali i Huberta Pachowicza. Krótko po zmianie stron przed szansą stanął Eryk Ceglarz (Soła), ale po jego uderzeniu piłka tylko ostemplowała słupek.

Końcowy wynik półfinałowego starcia ustalił Mateusz Duda, który wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem Hutnika. Dzięki tej wygranej zespół z Nowej Huty zagra teraz w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (20 czerwca, godz. 17). Ich rywalem w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie GKS Drwinia.

HUTNIK Nowa Huta - SOŁA Oświęcim 6:2 (4:1)
Bramki: Pachowicz 14, 21, 25, 52, Antonik 42, Sobala 49 - Gaudyn 45, Duda 75. Sędziował Tomasz Pilarski z Tarnowa. Żółte kartki: Gaudyn, Szcząber. Awans do finału PP: Hutnik.
SOŁA: Mioduszewski - Chlebowski, Płonka, Ochman (46. Pańkowski), Szcząber - Syguła (46. Fortuna), Duda, Gaudyn, Skrzypniak (68. Nowak) - Stankiewicz, Rogala (46. Ceglarz). Trener: Tomasz Świderski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-klasy, 14.06.2018 20:29
Jakie to daleko idące wnioski można wyciągać z faktu utrzymania w lidze? Panie kibic, coś pan taki zgorzkniały? Wybierz się pan na sobotni mecz a-klasy do Rajska, kup kiełbaskę, wypij piwko. Więcej pogody ducha, mniej stresów.
kibic, 14.06.2018 18:29
i tak to będzie wyglądać w przyszłym sezonie, ja bym z utrzymania Soły w tym roku nie wyciągał daleko idących wniosków.