PIŁKA NOŻNA. Sołę w derbach poprowadzi nowy trener

18 stycznia 2018 Autor: png
Derby Oświęcimia otworzą 2018 rok w naszym regionie. Fot (png)

Derby Oświęcimia otworzą 2018 rok w naszym regionie. Fot (png)

Tomasz Świderski został nowym trenerem oświęcimskich solarzy. Na stanowisku szkoleniowca zastąpił Sebastiana Stemplewskiego, który przyjął ofertę Sarmacji Będzin. Świderski był ostatnio związany z Sandecją Nowy Sącz, a wcześniej pracował w bielskim Podbeskidziu. Jego asystentami będą Łukasz Jasek i Krzysztof Zarzycki.

Na stanowisku kierownika drużyny pozostał Bartłomiej Smolarek i nic się też nie zmieniło jeśli chodzi o masażystę. W dlaszym ciągu "maserem" Soły będzie jej był zawodnik - Wiesław Hałat.W nowej roli Tomasz Świderski zadebiutuje 28 stycznia. Wówczas rozegrane zostaną tradycyjne derby z okazji rocznicy wyzwolenia miasta i obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau. Stawką styczniowego pojedynku jest "Puchar Prezydenta".

Derby zawsze miały swoją specyfikę, bo stawką w tych meczach jest nie tylko konkretne trofeum. Tu gra idzie o coś jeszcze cenniejszego, czyli honor i prestiż. Kto przez najbliższe dwanaście miesięcy w Oświęcimiu będzie mógł chodzić z podniesioną głową?

W 2014 roku D&R Unia przegrała na swoim stadionie w styczniowych derbach z Sołą 1:4 (0:3). Dwa gole dla gości strzelił wówczas Łukasz Ząbek, a po jednym Paweł Cygnar i Jakub Snadny z rzutu karnego. Honorowe trafienie dla biało-niebieskich było autorstwa Sebastiana Chojnowskiego. Rok później odnotowano 3:1 dla Soły po dwóch golach Jakuba Snadnego i jednym Grzegorza Talagi z rzutu karnego. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich strzelił z "jedenastki" Dawid Adamczyk.

Styczniowy pojedynek w 2016 roku zakończył się zwycięstwem Unii. Biało-niebiescy odzyskali prymat w mieście po wygranej w rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie padł rezultat remisowy 1:1 (gola dla Soły strzelił Jakub Snadny, a wyrównał Przemysław Dudzic). Ostatnie derby rozgrywano na bocznym boisku solarzy. Gospodarze zwyciężyli 2:0, po celnych trafieniach Dawida Dynarka i Przemysława Knapika.

Faworyta najbliższego starcia trudno wskazać. Klasę wyżej notowana jest drużyna z Plant, ale w zdecydowanie lepszych humorach są biało-niebiescy. Unia ma za sobą bardzo dobrą rundę jesienną i na wiosnę może się z powodzeniem włączyć do walki o trzecioligowy awans. Tymczasem dla Soły nadchodzi trudny czas. Przed bożonarodzeniowymi świętami na klub z ulicy Przecznej jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o wycofaniu się ze sponsorowania pierwszej drużyny strategicznego sponsora.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy