PIŁKA NOŻNA. Sprawdziany oświęcimskich drużyn

27 lutego 2018 Autor: png
Piłkarze oświęcimskiej Unii w najbliższy czwartek zagrają w Chełmku z Nadwiślaninem Gromiec. Fot. Szymon Chabior

Piłkarze oświęcimskiej Unii w najbliższy czwartek zagrają w Chełmku z Nadwiślaninem Gromiec. Fot. Szymon Chabior

Przygotowująca się do rundy rewanżowej w rozgrywkach trzeciej ligi - Soła oraz klasę niżej notowana - Unia mają za sobą kolejne mecze kontrolne. Rywalem solarzy była Jutrzenka Giebułtów, a biało-niebiescy zmierzyli się z Piastem Bieruń Nowy. Dla drużyny z Plant był to ostatni sprawdzian formy przed pucharowym bojem z Trzebinią.

Soła zagrała z Jutrzenką na boisku krakowskiej Garbarni ze sztuczną nawierzchnią. Czwartoligowcy objęli prowadzenie na krótko przed końcem pierwszej odsłony, a krótko po zmianie stron dorzucili dwa kolejne trafienia. Solarze nie zamierzali się jednak poddawać. Najpierw do siatki celnie przymierzył Pańkowski, a później po indywidualnej akcji kontaktowego gola zdobył Gaudyn.

Teraz przed oświęcimianami mecz o konkretną stawkę. Soła zmierzy się z MKS-em Trzebinia w finale Pucharu Polski zachodniej Małopolski. Spotkanie miało się odbyć w Trzebini, ale ze względu na fatalne warunki atmosferyczne zostało przeniesione do Chełmka. Finał odbędzie 3 marca na boisku ze sztuczną trawą. Początek już o godz. 9.

Tymczasem biało-niebiescy zmierzyli się z Piastem Nowy Bieruń. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego odnieśli przekonujące zwycięstwo 4:1. Dwukrotnie do siatki trafił Przemysław Dudzic. Na listę strzelców wpisał się także Praciak i Kaleta. Kolejny sparing Unia rozegra pojutrze na sztucznym boisku w Chełmku. W czwartek o godz. 19 rywalem oświęcimian będzie Nadwiślanin Gromiec.

SOŁA Oświęcim - JUTRZENKA Giebułtów 2:3
Bramki dla Soły: Pańkowski, Gaudyn.
SOŁA: Pawela - Pańkowski, Szcząber, Ptak, Chlebowski - Fortuna, Gaudyn, Skrzypniak, Rogala - Ryszka, Stankiewicz oraz Ceglarz, Wandas, Tracz, Ochman, Repa. Trener: Tomasz Świderski.

UNIA Oświęcim - PIAST Bieruń Nowy 4:1
Bramki dla Unii: Dudzic - dwie (jedna z karnego), Praciak, Kaleta.
UNIA: Bajdziak - Balon, Skrzypiec, Ryszka, B. Ryś - Kaleta, Praciak, A. Ryś, Jończyk - Lichota, Dudzic. Trener: Jacek Dobrowolski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy