PIŁKA NOŻNA. Strzelecki festiwal na inaugurację, ale Unia bez punktów

17 marca 2018 Autor: png
Unia poległa w inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej z Hutnikiem Nowa Huta. Fot. Szymon Chabior

Unia poległa w inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej z Hutnikiem Nowa Huta. Fot. Szymon Chabior

Bez zdobyczy punktowych wrócili z Nowej Huty piłkarze oświęcimskiej Unii. Biało-niebiescy ulegli na inaugurację Hutnikowi. Lider czwartoligowej tabeli zwyciężył 4:2 i powiększył przewagę nad ekipą Jacka Dobrowolskiego do ośmiu punktów. Za tydzień pierwszy tej wiosny mecz w Oświęcimiu. Rywalem unitów będzie Górnik Wieliczka.

Katem oświęcimian okazał się Kamil Sobala, który zdobył wszystkie cztery gole dla Hutnika! Po raz pierwszy "ukłuł" po niespełna 10 minutach gry, wygrywając pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości. W pierwszej połowie obie drużyny były bliskie zmiany wyniku, ale skromne prowadzenie Hutnik utrzymał do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

Krótko po zmianie stron do wyrównania doprowadził Przemysław Dudzic. Popularny "Bolo" uderzył" płasko po ziemi nie do obrony. Momentalnie odpowiedział Hutnik, ale w 65 minucie znowu mieliśmy remis. Na listę strzelców wpisał się doświadczony Barosz Praciak. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 10 minutach. Hutnicy, a konkretnie Kamil Sobala dwukrotnie pokonał golkipera przyjezdnych.

HUTNIK Nowa Huta - UNIA Oświęcim 4:2 (1:0)
Bramki: Sobala 7, 55, 82, 90 - Dudzic 53, Praciak 65. Sędziował Łukasz Dragan z Wadowic. Żółte kartki: Kędziora - A. Ryś, Jończyk, Pluta. Czerwona: A. Ryś (druga żółta). Widzów 1.000.
UNIA: Stępień - Pluta, Balon, Ryszka, Grzywa (73. Pietraszko) - Jończyk, Kaleta, Wilczak (85. B. Ryś), Praciak - Dudzic (78. Lichota), A. Ryś. Trener: Jacek Dobrowolski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kostek, 18.03.2018 20:27
TYLKO UNIA NASZ KS!!!