PIŁKA NOŻNA. Świąteczna walka o punkty

02 maja 2018 Autor: png
Dziś o ligowe punkty powalczą piątoligowcy. Fot. (png)

Dziś o ligowe punkty powalczą piątoligowcy. Fot. (png)

Dziś na siedmiu stadionach rozegrane zostaną mecze XXIII kolejki rozgrywek okręgówki. W piątej lidze od dawna znany jest już ...mistrzowski zespół. Nie ma bowiem mocnych na LKS Jawiszowice. Ta drużyna wygrała wszystkie (22!) mecze. Dziś w Jawiszowicach szykuje się prawdziwy szlagier. Lider zagra w derbach z Brzeziną Osiek.

Losy mistrzostwa i awansu zostały praktycznie przesądzone. Nikt i nic nie może już zatrzymać pędzącej z siłą wodospadu ekipy z Jawiszowic. W czubie tabeli znajdują się też dwie inne drużyny z powiatu oświęcimskiego. Mowa o Chełmku i Brzezinie Osiek. Biało-zieloni są wiceliderem i dziś zagrają z Niwą w Nowej Wsi. O cztery punkty (40) mniej zgromadzili osieczanie.

W środku stawki znajduje się Niwa, a o uniknięcie degradacji ambitnie walczy Zatorzanka. Zespół z Zatora w ostatniej kolejce rozgromił Zagórzankę Zagórze 6:0, a dziś wybiera się na trudny teren do Gromca. W rundzie jesiennej Zatorzanka pokonała Nadwiślanina u siebie 2:1.

Dziś wolne mają piłkarze czwartoligowej Unii, którzy wczoraj rozprawili się ze zdecydowanym outsiderem - Sosnowianką. Podopieczni Jacka Dobrowolskiego łatwo zwyciężyli 5:0, po golach Praciaka, Balona, Skrzypca, Ryszki i Dudzica. Dzięki tej wygranej biało-niebiescy awansowali na czwarte miejsce w tabeli i tracą dwa punkty do wicelidera z Wieliczki. Prowadzący Hutnik jest już poza zasięgiem.

UNIA OŚWIĘCIM - Sosnowianka Stanisław Dolny 5:0 (2:0)
Bramki: Praciak 40, Balon 44, Skrzypiec 55, Ryszka 65, 5:0 Dudzic 85. Sędziował Marcin Ciepły z Krakowa. Żółte kartki: Bajdziak, Jończyk - Mamcarczyk. Widzów: 50.
UNIA: Bajdziak - Balon, Ryszka, A. Ryś, Pluta - Wilczak, Kaleta (46. Skrzypiec), Jończyk (60. B. Ryś), Iwański (60. Pacyga) - Praciak, Lichota (46 Dudzic). Trener: Jacek Dobrowolski.

Zestaw par dzisiejszej kolejki w V lidze:
Zagórzanka Zagórze - Naroże Juszczyn (godz. 16.30)
Halniak Maków Podhalański - Garbarz Zembrzyce (godz. 17)
Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Dąb Paszkówka (godz. 17)
LKS Jawiszowice - Brzezina Osiek (godz. 17)
Tempo Białka - Victoria 1918 Jaworzno (godz. 17)
Nadwiślanin Gromiec - Zatorzanka Zator (godz. 17)
Niwa Nowa Wieś - KS Chełmek (godz. 17.30)
Pauzuje: LKS Żarki

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy