PIŁKA NOŻNA. Świętują w Rajsku i Brzezince

12 czerwca 2019 Autor: png
Drużyna prowadzona przez Grzegorza Bąka przeskoczyła dwie klasy rozgrywkowe w ciągu zaledwie dwóch sezonów. Fot. (png)

Drużyna prowadzona przez Grzegorza Bąka przeskoczyła dwie klasy rozgrywkowe w ciągu zaledwie dwóch sezonów. Fot. (png)

Mają powody do radości futbolowi kibice w Rajsku i Brzezince. Ci pierwsi świętują pierwszy, historyczny awans do czwartej ligi.

Z kolei kobieca drużyna Iskierek z Brzezinki po trzech latach przerwy wraca wreszcie na drugoligowe boiska. Tak się składa, że zarówno LKS Rajsko jak i KKPN Iskra Brzezinka podczas nadchodzącego weekendu zakończą sezon meczami na własnych obiektach. Szampany już się mrożą...

W okręgówce o mistrzostwo i awans długo walczyły dwie ekipy. Mowa o rewelacyjnym beniaminku z Rajska oraz Tempie Białka. Wszystko ostatecznie wyjaśniło się w przedostatniej kolejce. Rajsko rozbiło na wyjeździe Brzezinę Osiek 6:0, a Tempo niespodziewanie straciło dwa punkty w Jaworznie. Wicelider zremisował z Victorią 1:1 i definitywnie pogrzebał swoje szanse.

W Osieku po dwa gole dla Rajska zdobyli Bartłomiej Mika oraz Patryk Senkowski, a po jednym dorzucili Krzysztof Sieczko z rzutu karnego i Konrad Jędrusik. To drugi z rzędu awans LKS-u Rajsko. Przed rokiem podopieczni Grzegorza Bąka wygrali rozgrywki oświęcimskiej klasy A. W ostatniej serii sezonu 2018-19 nowy czwartoligowiec zmierzy się na swoim stadionie z Victorią Jaworzno.

Cieszą się także w Brzezince. Po trzech sezonach spędzonych w trzeciej lidze, awans do grona drugoligowców uzyskały Iskierki. Rozstrzygający okazał się zwycięski mecz na wyjeździe z głównym rywalem, czyli Football Success Academy Kraków. Pod Wawelem ekipa Jakuba Juchy wygrała 1:0, po złotym golu Anny Zając.

Później drużyna z Brzezinki zgodnie wygrywała, a FSA Kraków złapało zadyszkę. Wszystko rozstrzygnęło się zatem wcześniej, niż oczekiwano. Teraz pora na fetę. W najbliższą sobotę (początek o godz. 11) Iskierki na swoim stadionie będą podejmowały Pogorzankę Pogorzyce. Warto wybrać się na stadion w Brzezince i świętować razem z Iskierkami. Jesienią KKPN Iskra wygrała z Pogorzanką na wyjeździe 3:1.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy