PIŁKA NOŻNA. Sygnał z awansem, a rozgrywki klasy B bez Korony. Komplet wyników (AKTUALIZACJA)

15 czerwca 2019 Autor: png
Z mistrzostwa oświęcimskiej klasy B cieszą się we Włosienicy. W nowym sezonie Sygnał zagra już na boiskach klasy A. Fot. Szymon Chabior

Z mistrzostwa oświęcimskiej klasy B cieszą się we Włosienicy. W nowym sezonie Sygnał zagra już na boiskach klasy A. Fot. Szymon Chabior

Przed nami ostatnia seria gier w oświęcimskiej klasie A i B sezonu 2018-19. Bardzo blisko mistrzostwa klasy A i awansu do okręgówki jest LKS Gorzów. Z kolei w najniższej z lig promocję wywalczył włosienicki Sygnał. Ten zespół w nadchodzący weekend otrzyma punkty walkowerem, bo Korona Harmęże wycofała się z rozgrywek.

W klasie A sytuacja jest czytelna. W sobotnich derbach chełmeckiej gminy LKS Gorzów potrzebuje minimum remisu z Bobrkiem, aby świętować historyczny awans do ligi okręgowej. Wicelider z Kęt zagra w Polance Wielkiej. Prawdopodobnie decydujące znaczenie w tym układzie będzie miał wynik spotkania na szczycie. Przypomnijmy, iż przed tygodniem Hejnał tylko zremisował u siebie z Gorzowem 1:1.

Rozgrywek w oświęcimskiej klasie B nie dokończy niestety Korona Harmęże. Walkowerem oddano punkty w nierozegranych meczach z Iskrą Brzezinka, Głębowicami i Zaborzanką. Nie inaczej będzie w ostatniej serii. Harmężanie mieli jechać do Włosienicy, ale spotkanie z prowadzącym w tabeli Sygnałem już teraz zostało odwołane.

To z kolei oznacza, że mistrzostwo klasy B i awans o szczebel wyżej ma zapewniony Sygnał. Włosieniczanie zamknęli sezon z przytupem. Uzyskali rekordowy wynik, gromiąc w Palczowicach miejscowy LKS aż 14:0! Najbliższej wicemistrzostwa jest Skawa Podolsze, która w ostatniej serii zagra u siebie z najsłabszymi w klasie B Palczowicami. Podolszanie o punkt wyprzedzają Zaborzankę, która na koniec sezonu będzie podejmowała Iskrę Brzezinka.

Wyniki ostatniej kolejki w IV lidze:
UNIA OŚWIĘCIM - Górnik Wieliczka 1:2
LKS JAWISZOWICE - Clepardia Kraków 4:2
Trzebinia - Pcimianka Pcim 2:1
Dalin Myślenice - Wiślanka Grabie 6:0
Węgrzcanka Węgrzce - Orzeł Ryczów 3:2
Słomniczanka Słomniki - Jutrzenka Giebułtów 3:1
Kaszowianka Kaszów - Beskid Andrychów 1:2
Orzeł Piaski Wielkie - KS Olkusz (przerwany przy stanie 3:0 dla Orła z powodu zdekompletowania składu gości)

Wyniki ostatniej kolejki w V lidze:
LKS RAJSKO - Victoria Jaworzno 5:1
Tempo Białka - KS CHEŁMEK 2:2
LKS Żarki - BRZEZINA OSIEK 3:0
Halniak Maków Podhalański - NIWA NOWA WIEŚ 1:1
Nadwiślanin Gromiec - ZATORZANKA ZATOR 2:2
Sosnowianka Stanisław Dolny - Arka Babice 3:0
Garbarz Zembrzyce - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 0:3

Wyniki ostatniej kolejki oświęcimskiej klasy A:
Orzeł Witkowice - Zgoda Malec 3:3
Górnik Brzeszcze - Solavia Grojec 3:0
LKS Przeciszovia Przeciszów - Soła Łęki 1:3
LKS Piotrowice - LKS Bulowice 2:2
Strumień Polanka Wielka - Team Sport Hejnał Kęty 1:4
LKS Gorzów - LKS Bobrek 3:2

Wyniki ostatniej kolejki oświęcimskiej klasy B:
LKS Głębowice - LKS Poręba Wielka 4:3
Puls Broszkowice - Pogórze Gierałtowice 2:2
Skawa Podolsze - LKS Palczowice 6:0
Zaborzanka Zaborze - Iskra Brzezinka 1:2
Sygnał Włosienica - Korona Harmęże 3:0 (walkower, Korona wycofała się z rozgrywek)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 17.06.2019 11:42
No i koniec sezonu. Soła dopięła swego i zostaje w lidze. Pomimo spadku Wiślan, w czwartej wszyscy przedstawiciele naszego okręgu się utrzymali i dzięki temu oraz dezercji Iskry i Relaksu w KO zostaje Sosnowianka z 8pkt i bramkami 18:121 :)) . Awanse Rajska i Gorzowa z pewnością zaowocują emocjami w nadchodzącym sezonie. W A-klasie szykuje się rywalizacja o majstra pomiędzy Gór/nikiem a Hejnałem. A może Sygnał pokrzyżuje im szyki, bo czemu nie?

Info z PPN Oświęcim:

Wydział Gier PPN Oświęcim informuje że start ligi okręgowej
na sezon 2019/2020 odbędzie się 10-11.08.2019.

Pierwszą rundę Pucharu Polski zaplanowano na 3-4.08.2019.