PIŁKA NOŻNA. Szalona Soła blisko mistrzostwa świata!

05 czerwca 2018 Autor: png
Soła jest blisko utrzymania w trzeciej lidze. Fot. (png)

Soła jest blisko utrzymania w trzeciej lidze. Fot. (png)

Futbolowy świat żyje nadchodzącymi mistrzostwami świata, a tymczasem piłkarskiego cudu możemy się doczekać w Oświęcimiu. Porzucona po rundzie jesiennej i zostawiona samej sobie Soła może obronić się przed spadkiem z trzeciej ligi! Tak charakternej ekipy na Plantach jeszcze nie widziano. I chociaż klub ma 99 lat to obecny zespół już przeszedł do historii...

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej zastanawiano się czy Soła wystartuje w rozgrywkach. Drużyna po stracie generalnego sponsora praktycznie przestała istnieć. W klubie, który za rok będzie obchodził 100 rocznicę powstania nie wywiesili "białej flagi". Zbudowali młodą ekipę zostawiającą serce na boisku. Ogromna w tym zasługa Tomasza Świderskiego. Trenera, który podjął się niemożliwego do wykonania zadania.

Każdy punkt wywalczony na wiosnę przez Sołę jest na wagę złota. Na pierwsze zwycięstwo przyszło czekać aż do XXXII kolejki. Oświęcimianie pokonali w derbach zachodniej Małopolski MKS Trzebinię 4:1 i przesądzili o spadku trzebinian. Jednocześnie bardzo przybliżyli się do utrzymania statusu trzecioligowca. Wszystko rozstrzygnie się już niebawem.

Do zakończenia sezonu w trzeciej lidze pozostały dwie kolejki. Przed Sołą mecz ze Stalą Rzeszów u siebie i Wiślanami Jaśkowice na wyjeździe. Jeżeli solarzom uda się obronić się przed degradacją to będzie to wyczyn na miarę ewentualnego tytułu mistrza świata zdobytego przez team Adama Nawałki. Do boju solarze!

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
bajbel, 06.06.2018 07:46
Kolego "kibic" jeszcze się nie utrzymali! Twoja radość jest przedwczesna! Na razie pewne spadku są dwie drużyny, Trzebinia i Krosno a pozostałych 2 spadkowiczów wyłoni być może dzisiejsza zaległa kolejka, gdzie grają właśnie ekipy z dołów tabeli (JKS Jarosław, Daleszyce, Podlasie BP i Karpaty) albo dopiero te 2 ostatnie kolejki. Te drużyny mogą jeszcze zrobić 9 pkt a pozostałe 6 pkt. W razie porażki Soły w obu ostatnich kolejkach to jeszcze nic pewnego. Dobrze by było dla Solarzy wyrwać jeszcze jakieś punkty, najlepiej zwycięstwo to wtedy jest pewne utrzymanie.
miki, 05.06.2018 22:30
Szacunek dzieciaki. To jest jest droga a nie jak na hokeju grają 40-letni obcokrajowcy
kibic, 05.06.2018 18:00
Fajnie, że się utrzymali. Gratulacje... ale co dalej? Wszak 29 pkt. zostało zdobytych jesienią. W takich warunkach w nowym sezonie od pierwszej do ostatniej kolejki Soła będzie "czerwoną lata
ia".
Oświęcimianin, 05.06.2018 13:08
Brawo Chłopaki !!!!