PIŁKA NOŻNA. Szalona Soła utrzymała się w trzeciej lidze!

12 czerwca 2019 Autor: png
Solarze dokonali niemożliwego i na klubowe stulecie utrzymali się w gronie trzecioligowców. Fot. (png)

Solarze dokonali niemożliwego i na klubowe stulecie utrzymali się w gronie trzecioligowców. Fot. (png)

To nieprawdopodobne, co wyprawiają oświęcimscy solarze! W połowie poprzedniego sezonu stracili strategicznego sponsora i przed rundą rewanżową byli głównym kandydatem do spadku. Obronili się przed degradacją, bo punktowy zapas z jesieni był pokaźny.

Teraz znowu byli "skazywani na pożarcie". Po rundzie jesiennej zajmowali ostatnią pozycję, a wobec spadku Siarki Tarnobrzeg z drugiej ligi zdegradowane miały zostać aż cztery zespoły.

Podopieczni Łukasza Surmy nie zamierzali jednak wywieszać "białej flagi", chociaż początek rundy rewanżowej nie był dla nich zbyt udany. W drugiej połowie wiosny kibice zobaczyli charakterną i co najważniejsze regularnie punktującą Sołę.

Pieczęć na utrzymaniu oświęcimianie postawili w kończącym sezon meczu z Hutnikiem na Suchych Stawach. Soła zremisowała 1:1, co przy porażkach Wiślan Jaśkowice (4:3 z Motorem w Lublinie) i Podlasia Biała Podlaska (1:0 z Wisłą w Puławach) oznacza pozostanie w trzeciej lidze na kolejny sezon! Po spotkaniu z Hutnikiem w szatni solarzy zapanowała prawdziwa euforia.

Zawodnicy Soły dali jej upust wbiegając do salki konferencyjnej, gdzie odbywało się pomeczowe spotkanie trenerów z dziennikarzami. Głośno skandując nazwisko Łukasza Surmy podziękowali swojemu trenerowi. Ten został przy okazji oblany też wodą, a radości nie było końca. Widać, że szkoleniowiec idealnie poukładał solarskie puzzle, a w drużynie panuje prawdziwie rodzinna atmosfera.

Seniorzy sprawili zatem klubowi idealny prezent na 100-lecie istnienia i kolejny sezon ponownie rozpoczną na boiskach trzeciej ligi. W rozgrywkach 2018-19 uzbierali w sumie 38 punktów. Wygrali dziesięć spotkań, osiem zremisowali, a w szesnastu przypadkach musieli uznać wyższość rywali. Zajęli ostatecznie czternaste miejsce w gronie osiemnastu drużyn.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 13.06.2019 20:05
Ekipa dopisała swój rozdział do stuletniej historii Soły i tego już nikt im nie odbierze. Jak będzie w przyszłym sezonie, tego oczywiście nie wiem, ale Oświęcim z pewnością stać na klub w trzeciej lidze.
miki, 13.06.2019 19:20
To się nazywa charakter. Brawo dla Łukasza Surmy
Markopolo, 13.06.2019 10:00
I po co?? Jak tam przychodzi 30 widzów na mecz wioska.
Pracownik synthos dwory 7, 13.06.2019 08:22
Unia jest z wami. A wy pomóżcie nam od września na CH4.
Zasolanin, 12.06.2019 21:18
Brawo.Wielki Szacun dla całej drużyny !!!